Od czwartku 10 lutego przy zakupie karnetów narciarskich w Czechach nie ma obowiązku okazywania certyfikatów COVID. Ta wiadomość ucieszy szczególnie polskich narciarzy, którzy mogą przyjechać do Czech na maksymalnie 24 godziny transportem indywidualnym bez konieczności okazywania certyfikatu lub testu PCR.

W czeskich ośrodkach narciarskich panują świetne warunki do szusowania. Na stokach w Karkonoszach leży  do 140 cm śniegu i działa większość wyciągów. W kompleksie Černá hora-Pecnarciarze mogą korzystać łącznie z 48 km tras zjazdowych i 43 wyciągów.

W Szpindlerowym Młynieczynnych jest niemal 26 km tras zjazdowych i działa 11 wyciągów. Na stokach leży od 40 do 65 cm śniegu. W stacji Beneckona stokach leży 100-130 cm śniegu, działa 13 wyciągów i czynnych jest ponad 5 km tras.

Dobre warunki narciarskie panują w Górach Izerskich. W ośrodkach Skiareny Jizerka(Tanvaldský Špičák, Severák i Bedřichov)  na narciarzy czeka ponad 14 km tras zjazdowych i 20 wyciągów. Na stokach leży od 30 do 60 cm śniegu.

W Říčkachw Górach Orlickichna trasach zjazdowych leży od 100 do 150 cm śniegu, otwarte są 4 km tras zjazdowych. W stacjach Deštnéi Červená Vodado dyspozycji narciarzy jest po około 5 km tras zjazdowych.

Natomiast w Jesionikachnajlepsze warunki panują w Koutach nad Desnou(ponad 9 km tras), w Karlovie(11 km tras), w Ramzovej(ponad 8 km tras) i w ośrodku Praděd(ponad 4 km tras, od 140 do 180 cm śniegu).

W położonej pod ŚnieżnikiemDolní Moraviena narciarzy czeka ponad 10 km tras zjazdowych, pracują wszystkie wyciągi, pokrywa śniegowa wynosi od 60 do 110 cm.

W Beskidachnajlepsze warunki panują obecnie w ośrodku Bílá. Narciarze mogą tu korzystać z 7 wyciągów i ponad 5 km tras zjazdowych. W Skiregionie Valašsko, do którego należy pięć ośrodków narciarskich (Kohútka, Razula, Kyčerka, Karolinka i Jezerné), narciarze mogą korzystać z 20 wyciągów i niemal 13 km tras.

Świetne warunki narciarskie panują na Klinovcu w Rudawach. Na narciarzy czeka tu niemal 30 km tras zjazdowych i 11 wyciągów.

Aktualne informacje dotycząceczeskich ośrodków narciarskich są dostępne na stroniewww.holidayinfo.cz.
Tekst: Anna Gruszczyńska
Zdjęcia: Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism