Dzień Świętego Patryka  – irlandzkie święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca, święto patrona Irlandii – św. Patryka.

Założony w 1996 roku Festiwal Świętego Patryka Jest rozpoznawany na całym świecie jako jeden z największych festiwali na świecie, z publicznością online ze 144 krajów na całym świecie, 37 mln zasięgu w mediach społecznościowych i 102 mln globalnych zaangażowania.

W niezwykle trudnym okresie dla irlandzkiej sztuki, kultury, wydarzeń na żywo i społeczności turystycznych, St. Patrick’s Festival nadal jest kluczową siłą napędową zatrudnienia i możliwości dla sektora kreatywnego. W 2021 roku, przy wsparciu minister Catherine Martin i Departamentu Turystyki, Kultury, Sztuki, Gaeltacht, Sportu i Mediów oraz Fáilte Ireland i Dublin City Council, St. Patrick’s Festival stworzył ponad 4500 dni zatrudnienia dla prawie 1000 artystów, pracowników sztuki i organizatorzy wydarzeń, w ramach 185 wydarzeń. Festiwal 2022 będzie nadal zapewniał te możliwości, stymulując zatrudnienie poprzez bezpośrednie inwestycje w te kluczowe branże, które podnoszą na duchu Irlandię na całym świecie.

Zespół festiwalowy składa się z wielu najbardziej doświadczonych irlandzkich profesjonalnych artystów, pracowników artystycznych, kreatywnych i pracowników zajmujących się wydarzeniami na żywo, wspierając mały zespół główny, który pracuje przez cały rok planując festiwal i paradę św. Patryka.

Co roku Festiwal św. Patryka zatrudnia tysiące irlandzkich artystów, pracowników sztuki, organizacji artystycznych, pracowników zajmujących się wydarzeniami na żywo, pracowników społecznych i wolontariuszy. St. Patrick’s Festival to niezależna organizacja non-profit o statusie charytatywnym, zarządzana przez Radę Dyrektorów pod patronatem Prezydenta Irlandii.

St. Patrick’s Festival 2022 jest wspierany przez wiele organizacji, partnerów obywatelskich i handlowych oraz fundatorów, w tym National Museum of Ireland, Kia Ireland, Irish Ferries, Waterways Ireland, Tourism Ireland, Dublin Airport, The Arts Council of Ireland, Football Association of Ireland, Guinness Storehouse, TikTok, rząd szkocki, rząd walijski, ambasada Hiszpanii w Dublinie, RTÉ, The Irish Independent, FM104, Irish Central i wiele innych.