Wedlug jednego z badań turystycznych ma ochote w tym roku wyjechać na wakacje, czy krótszy urlop ponad 80 proc. badanych z Polski a blisko 60 proc. Polaków planuje wydać więcej na podróże w 2022 roku, wybierając się średnio na cztery wyjazdy w najbliższym czasie.

Cztery wyjazdy, to dokładnie jak 4 pory roku. A warto wiedzieć, ze Słowacja ma pełno atrakcji dla turystów o każdej porze roku. Od nart po letnie leżakowanie w akvaparku, od roweru po nowoczesne galerie, od głebokiego lasu po tętniące życiem i kulturą centra miast,  od majestatycznych zamków, w których mieszkali  kiedyś rządzący krajem królowie po urokliwe wioski, które są żywą galerią ludowego rękodzieła. Zaraz obok znajdują się znakomite pola golfowe a także nowoczesne aquaparki i uzdrowiska, które należą do najlepszych w Europie Środkowej. To wszystko I duzo wiecej mozna sobie za fundowac podczas pobytu na Slowacji.

Pandemia się nie skończyła, tylko zostały poluzowane obostrzenia i nadal trzeba uważać i przestrzegać rozporządzenia rządu.  „Turystyka dostała zielone światło a my w ruchu turystycznym, chcemy tego w pełni wykorzystać, przestrzegając obostrzenia. Pragniemy oferować krajowym oraz zagranicznym turystom usługi wysokiej jakości z przekazem, że urlop na Słowacji jest naprawdę bezpieczny,” mówi Václav Mika, dyrektor generalny SLOVAKIA TRAVEL.

Agencja do wsparcia ruchu turystycznego SLOVAKIA TRAVEL uruchomiła kampanie „Wakacje na Słowacji mają dużo plusów.“ Kampania prezentuje szerokie możliwości spędzania wakacji na Słowacji, które każdy sobie może ułożyć według swoich zainteresowań. Kontynuuje Václav Mika: „Wakacje na Słowacji mają na prawdę dużo plusów. Można wybrać się na narty, ski toury, biegówki, albo w góry, na rower, rafting, do akvaparku, galerii, rozsmakować się w dobrym jedzeniu i słowackim winnie, skorzystać z wellness, poznać tradycje, sztukę i dodać do tego dobrą zabawę i wypoczynek.“

Gdzie się wybrać na najlepsze haluszki lub kwaśnicę?
Każdy ucieszy się z dobrego jedzenia po całodniowym zjeżdżaniu na nartach lub turystyce. Na Liptowie, w tradycyjnych szałasach są to bez wątpienia haluszki bryndzowe, ale i słone ciasto meteník, bryndzowa pasta do smarowania šmirkás oraz zupa bryndzowa demikát. W tatrzańskich schroniskach serwują świetne gęste zupy ze świeżym chlebem. Są to głównie kwaśnica z kiełbasą, zupa czosnkowa lub soczewicowa, które znajdziecie w menu w kazdym gorskym ośrodku. Mieszkańcy Kysúc zapraszają nie tylko na tradycyjną zupę fasolową z wędzonym mięsem, ale i na placki ziemniaczane. W wielu miejscach oferują również specjały z ubojni jak na przykład kaszankę lub salceson.

Od 6 kwietnia został zniesiony:
obowiązek rejestracji w eHranice przy wjeździe na Słowację
obowiązkowa kwarantanna dla niezaszczepionych po przyjeździe na Słowację
obowiązek noszenia maseczky noszonej w przestrzeni otwartej (z wyjątkiem imprez masowych)

Udogodnienia i usługi pozostają otwarte dla wszystkich bez ograniczeń – restauracje, wellness, zakwaterowanie, sklepy i nie tylko.

Więcej informacji na https://slovakia.travel/…/przydatn…/koronavirus-covid-19