Kto szuka inspiracji na wakacyjne podróże, weekendowe atrakcje i krajoznawcze wycieczki będzie miał okazję odnaleźć je w wałbrzyskiej Starej Kopalni. Instytucja będzie gospodarzem Otwarcia Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku w dniach 22-23 kwietnia.

To będzie weekend pełen atrakcji dla rodzin, turystów, przewodników i krajoznawców. I to dosłownie. Swój udział w dwudniowej imprezie na terenie plenerowym Starej Kopalni zapowiedziało już kilkadziesiąt instytucji i atrakcji turystycznych. Wałbrzych na te dwa dni stanie się turystycznym przewodnikiem po Dolnym Śląsku, gdzie zawitają przedstawiciele największych atrakcji naszego województwa.

Wśród kilkudziesięciu rozlokowanych na terenie zewnętrznym kopalni stoisk znajdziemy zamki, podziemia, muzea, szlaki a nawet produkty regionalne. Nie zabraknie stref animacji dla dzieci i wydarzeń na scenie.

To pierwsza taka turystyczna impreza, która zawitała do Wałbrzycha i już spotkała się z entuzjazmem wystawców, których lista wciąż się powiększa. Każdy kto zawita do wałbrzyskiej Starej Kopalni będzie mógł sprawdzić aktualną ofertę turystyczną województwa, wziąć udział w warsztatach, animacjach i konkursach. Wystawcy i organizatorzy szykują wiele niespodzianek.

Wśród nich ciekawą propozycją dla mieszkańców spoza Wałbrzycha jest zaplanowanie wycieczki do Starej Kopalni z Kolejami Dolnośląskimi. Dzięki współpracy tych dwóch instytucji z biletem na zwiedzanie wałbrzyskiego obiektu powrót kolejami jest bezpłatny. Ze strefą warsztatów pojawi się Hydropolis, a wycieczki po regionie będzie można zaplanować między innymi z Kopalnią w Złotym Stoku, Twierdzą w Srebrnej Górze, Szklarską Porębą czy Stawami Milickimi. Dla szukających inspiracji w okolicach Wałbrzycha, nie zabraknie miejsc z okolicy.

Wystawcy czekają na Państwa w piątek 22-go kwietnia od godz. 12.00 do 18.00 oraz w sobotę 23-go od godz. 10.00 do 17.00.

Aktualną listę wystawców znaleźć można na stronie: https://dolnyslask.travel/otwarcie-sezonu-turystycznego-2022-na-dolnym-slasku/