Przed pandemią niemiecka turystyka odnotowywała co roku rekordy przyjazdów do Niemiec. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w 2019 roku było to prawie 90 milionów noclegów gości z zagranicy. Obecnie następuje szybka odbudowa turystyki przyjazdowej. W 2021 turyści z Polski wygenerowali ponad 2,5 miliona noclegów i byli jedną z najliczniejszych grup podróżnych z Europy. Rosnącej popularności wyjazdów turystycznych do Niemiec sprzyja bliskość położenia, bezpieczeństwo zdrowotne i możliwość swobodnego podróżowania. Od 1 czerwca warunki przyjazdowe będą jeszcze korzystniejsze.

Regulacja tzw. 3G (wjazd dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub z ważnym testem) dotycząca wjazdu do Niemiec zostanie zawieszona od 1 czerwca 2022. Osoby wjeżdżające do Niemiec nie muszą tym samym okazywać certyfikatu zaszczepienia czy wykonywać testów.

Wymóg noszenia maseczki FFP2 nadal obowiązuje w lokalnym i dalekobieżnym transporcie publicznym oraz w sektorze opieki zdrowotnej w Niemczech. Dotyczy to również samolotów z/do Niemiec.
Więcej informacji: https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268

Mając możliwość ponownego swobodnego podróżowania warto skorzystać z oferty taniego podróżowania po Niemczech. Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 r. podróżni mogą korzystać ze wszystkich lokalnych i regionalnych środków transportu publicznego za 9 euro miesięcznie. „Bilet 9 euro” jest ważny na dowolną liczbę przejazdów w wybranym miesiącu w pociągach regionalnych, pociągach S-Bahn i U-Bahn oraz autobusach i tramwajach. Dzięki połączeniu różnych stowarzyszeń transportowych możliwe jest zwiedzanie całych Niemiec transportem lokalnym. Bilety 9 euro nie są ważne w pociągach dalekobieżnych (np. IC lub ICE) ani w autobusach dalekobieżnych. Bilety można nabyć na terenie całych Niemiec w automatach biletowych, na dworcach kolejowych lub online za pośrednictwem kanałów sprzedaży Deutsche Bahn albo lokalnych związków transportowych. Dzieci do lat 6 jeżdżą za darmo. Przewóz rowerów podlega warunkom odpowiedniego stowarzyszenia transportowego. Więcej informacji: www.bahn.de