Dwanaście pięknych pań z całego świata weźmie udział w finale konkursu o tytuł International Miss Summer, który odbędzie się 6 sierpnia 2022 w amfiteatrze w Ustroniu o godzinie 18:00. Wszystkie kandydatki do tytułu Miss, pokażą się m.in. w strojach narodowych, strojach eleganckich, sukniach ślubnych czy strojach kąpielowych. W części artystycznej gali wystąpią Ewelina Lisowska, zespół Nowy VOX oraz Izabela Trojanowska.

Konkurs jest kontynuacją wyborów międzynarodowej miss wakacji, które przez 30 lat odbywały się w Ustroniu. W gali wezmą udział kandydatki z Maroka, Czech, Słowacji, Polski, Albanii, Włoch, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Zambii, wyłonione w wyniku castingów.

Finalistki przyjadą w Beskidy już 1 sierpnia, aby przygotować prezentacje i układy taneczne. Będą też miały czas na poznanie regionu podczas wycieczek na Przełęcz Cieńkowską i na Czantorię. Na gali pokażą się m.in. w strojach narodowych krajów, które reprezentują. Jedna z nich otrzyma nagrodę za najpiękniejszy stroj narodowy. Na gali wystąpią m.in. Ewelina Lisowska, zespół Nowy VOX oraz Izabela Trojanowska. Koncert poprowadzą Ola Kot (ESKA TV) i aktor Dariusz Kordek.

Od kilku dni trwa plebiscyt o tytuł International Miss Summer Social Media. Wygra finalistka, która otrzyma największą ilość głosów pod swoimi zdjęciami na Facebooku oraz na Instagramie (koniec głosowania 5 sierpnia o godz. 12.00). Oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się następnego dnia podczas gali finałowej International Miss Summer 2022 w amfiteatrze w Ustroniu.

Organizatorami International Miss Summer 2022 w Ustroniu są Combat Films oraz Agencja Grabowska Models przy współpracy z Miastem Ustroń.