gdansk&love_RGBJeśli jesteś zakochany lub szukasz drugiej połowy, przyjedź do Gdańska. Znajdziesz tu nie tylko uczucie na całe życie, ale także poznasz wiele romantycznych zakątków miasta i przeżyjesz rowerową przygodę. Gdańsk jako miasto i destynacja turystyczna jest znaną marką. Jego najbardziej rozpoznawalnymi symbolami są: Droga Królewska, bazylika Mariacka, fontanna Neptuna oraz pobrzeże Motławy z wyglądającym nad wodę Żurawiem.

Wielu turystów zauroczonych Gdańskiem podczas pierwszej wizyty powraca do niego w kolejnych sezonach. Jednak mało kto wie, że w mieście nie brak miejsc, z którymi są związane ciekawe historie miłosne lub tajemne intrygi. Mniej znaną, romantyczną stronę Gdańska przybliża projekt Gdańsk & Love. Główną ideą przedsięwzięcia jest zachęcenie zakochanych i ludzi poszukujących swojej drugiej połowy do odwiedzenia Gdańska. W najbardziej romantycznych zakątkach są organizowane imprezy i wydarzenia z akcentem miłosnym, snute opowieści o losach sławnych kochanków zwią- zanych z miastem.

Na tropie legend
Jedna z legend głosi, że dawno, dawno temu w Gdańsku pewna olbrzymka rozbiła swój magiczny bursztynowy naszyjnik. Fragmenty biżuterii rozprysły się po całym mieście… Na czym polega magia tego bursztynu, kto, kiedy i gdzie go odnalazł? Odpowiedzi na te pytania mogli znaleźć uczestnicy gry miejskiej „Szyfry miłości”. Zabawa, która polegała na odkrywaniu miłosnych legend Gdańska, odbyła się w walentynki i cieszyła się dużym zainteresowaniem zakochanych, młodych małżeństw i partnerów z długim stażem. Po drodze gracze odpoczywali w restauracjach, kawiarniach i muzeach, gdzie przygotowano dla nich atrakcyjne zniżki. Na koniec losowano wartościowe nagrody.

Miłość na kółkach
„Oliwa – dolina radości, dolina miłości” to kolejna propozycja na spędzenie romantycznego weekendu w Gdańsku przygotowana w ramach projektu. Od 18 do 19 czerwca Gdańsk-Oliwa zamieni się w miasteczko rowerowe. Wszystkich zakochanych i romantycznie nastawionych do życia zapraszamy do udziału w grze miejskiej na rowerach „Dwa serca – dwa koła, to miłość znów woła!”, a także w „Kolarskim wyścigu par mieszanych Gdańsk & Love 2011”. Obie imprezy zakończą się losowaniem nagród dla par.

Tekst publikowany na łamach magazynu “Świat Podróże Kultura” w numerze Maj 2011 na str. 66-67.