W imieniu organizatorów zapraszamy na galowy koncert jubileuszowy, który podsumuje 70 lat pracy Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wrocław”!
27.05.2023, godz. 16:00
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Bilety: do nabycia przez naszą stronę https://zespol.wroc.pl/jubileusze/ lub na portalu Kicket: https://kicket.com/…/jubileusz-70-lecia-zespolu-piesni…

Podczas barwnego widowiska zaprezentują się wszystkie grupy, które tworzą Zespół. Na scenie zobaczymy ponad 100 dorosłych członków – tancerzy, wokalistów i muzyków oraz 70- osobową grupę dzieci od 3. roku życia.
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego, Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka.

Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca ” Wrocław” powstał 70 lat temu i w tym roku obchodzi swój jubileusz. Przez lata zmieniał się i rozwijał, tak jak ludzie, którzy się przez niego przewijali. Zmieniały się władze i ustroje, ale miłość do folkloru pozostała. Dla uczczenia ego święta organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków folkloru na koncert jubileuszowy, który odbędzie się 27 maja 2023 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Będzie on wyjątkową okazją do zaprezentowania na scenie dorobku wielu pokoleń tancerzy, śpiewaków i muzyków. Koncert będzie niezapomnianym widowiskiem, pełnym wirujących barw oryginalnych strojów ludowych z całej Polski. Dolnośląska wielokulturowość spotka się z polskim patriotyzmem aby Was oczarować w ten jubileuszowy wieczór. Radosne, żywiołowe nuty oberków i polek będą przenikały liryczne i melancholijne kujawiaki. Nie zabraknie dostojnego kroku poloneza i posuwistego mazura. Będą też hołube. Zakręcą się łowickie spódnice i pofruną wstążki w lubelskich wiankach. Będą te dawne, znane i lubiane choreografie oraz najnowsze programy taneczne. Będzie czas na debiuty i wyczekiwane powroty, czas dla najmłodszych tancerzy i dla tych najstarszych. Organizatorzy mają nadzieję, że tak dla nich jak i dla całej społeczności Dolnego Śląska koncert jubileuszowy będzie radosnym świętem pełnym emocji i wzruszeń.