Zaczynamy nowy sezon od wyznaczenia najciekawszych kierunków turystycznych i przypomnienia, że dla internautów z całego świata takim kierunkiem jest Warszawa! Mamy więc na miejscu piękno, które chcą poznawać ludzie z przeróżnych zakątków naszego globu – korzystajmy i my, nie żałujmy sobie. Warszawa ma wiele do zaoferowania przez cały rok, ale wiosną, kiedy kwitną bzy, jest oszałamiająca, zwłaszcza gdy wybierze się rower jako środek transportu.

Nie zapominamy w naszym wiosennym przewodniku także o innych pięknych miastach regionu, do których warto zajrzeć. Jednodniowe wycieczki do Płocka, Radomia, Siedlec czy Żyrardowa to fantastyczne opcje na weekend. Cały dzień można spędzić także w ciekawym parku rozrywki – Julinku, Farmie Iluzji czy Dolinie Wkry w Pomiechówku albo… w Pociągu Retro, który zawiezie nas z największego w Polsce skansenu kolei wąskotorowych wprost do Puszczy Kampinoskiej!

A skoro o Kampinosie mowa: jest to jeden z tych obszarów leśnych Mazowsza, gdzie można
przeżyć przygodę jak z „Wiedźmina”. Chodziliście już po mazowieckich bagnach i torfowiskach? Jeśli nie, warto nadrobić tę zaległość. Zakochacie się w nich na pewno!

To miał być sympatyczny wiosenny numer naszego magazynu, a powstał solidny przewodnik, który można zabierać ze sobą na wycieczki przez całą wiosnę!

Pięknego czasu na Mazowszu!

Prezes Zarządu
Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
Izabela Stelmańska

Moda na Mazowsze – ściągnij w formacie PDF: Moda wiosna lato 2023