Witajcie w sezonie turystycznym 2023 na Mazowszu! Oficjalne otwarcie miało miejsce na pokładzie statku Info Barka w Warszawie. To piękne miejsce, idealne dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na przyrodniczych szlakach pieszych, rowerowych, wodnych lub kajakowych oraz dla tych, którzy pragną odpoczynku w rytmie slow. Region ten oferuje nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale także bogatą i zróżnicowaną ofertę noclegową, liczne muzea, zamki, skanseny i legendy. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

„Mieszkamy w wyjątkowym regionie, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy wspaniałą przyrodę, niezwykłe zabytki czy atrakcje na skalę Europy – zaznacza Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Rolą samorządu jest nie tylko promocja tego niezwykłego miejsca, jakim jest Mazowsze, lecz także troska o jego rozwój”.

Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu Kultury, Promocji i Turystyki ds. Turystyki i Promocji informuje – „Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch projektów. Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika Industrialne Mazowsze, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste” Dorota Zbińkowska, dyrektorka biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zachęca – „Przewodnik Industrialne Mazowsze to zaproszenie do dwóch podróży po Mazowszu: jednej w czasie i drugiej, rzeczywistej. To fascynujące wyprawy po atrakcjach stanowiących dowód technicznego geniuszu i pasji naszych przodków, nie tylko dla wielbicieli techniki. To książka dla każdego” Badania pokazują, że liczba osób odwiedzających Mazowsze stale rośnie, a w poprzednim roku osiągnęła jeden z najwyższych wyników w ostatnich latach. W tym roku liczymy na turystyczny rekord i zachęcamy Was do odwiedzenia naszego województwa!
Do zobaczenia na Mazowszu!