Dziś w Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu oficjalnie rozpoczęto sezon turystyczny na Mazowszu.

„Jak oceniamy – w województwie mazowieckim co najmniej 6 proc. PKB jest związane z różnego rodzaju działalnością turystyczną. Turystyka na Mazowszu dynamicznie się rozwija, także w podregionie radomskim.” – mówi Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Radom kusi wieloma atrakcjami, a naszą najnowszą perełką jest Muzeum Historii Radomia, które zachwyciło uczestników wydarzenia swoim pięknem. Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, Ilona Jaroszek, nawiązując do hasła „niezwykła codzienność”, zapewniła, że każdy, kto odwiedzi muzeum, pokocha radomską wieś, jej zwyczaje, piękno i tradycję.

W trakcie konferencji prasowej wielu przedstawicieli lokalnych instytucji kultury zaprezentowało ciekawe atrakcje, które przyciągną turystów w tym sezonie. Rok 2023 będzie pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych i nie tylko. Magdalena Krajewska, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Radomskiej, zapowiedziała, że miejscy przewodnicy będą przybliżać turystom industrialne oblicze Radomia w ramach akcji „Zwiedzaj Radom z przewodnikiem”.

Wydarzenie było również okazją dla młodych dziennikarzy z Liderów Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej Radia Radom „Złota 10” do uczestnictwa w swojej pierwszej konferencji prasowej.

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl czterech konferencji prasowych, którymi oficjalnie rozpoczynamy sezon podróżniczy. Każde wydarzenie odbywa się w innym mieście.

Wydarzenie w Radomiu pokazało, jak bogatą ofertą dla turystów może pochwalić się ten region. Region Radomski udowadnia swoim przygotowaniem do sezonu turystycznego i ofertą, że w tym roku może pobić rekord w liczbie turystów, którzy przyjadą tu podziwiać uroki, takie jak Muzeum Wsi Radomskiej.

Zachęcamy do wspólnego promowania województwa mazowieckiego i lokalnej turystyki. Inspiracji do podróży po Mazowszu dostarczają ModaNaMazowsze.pl oraz Mazowsze.Travel, które prezentują nie tylko najpiękniejsze miejsca do odwiedzenia, ale także ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe, restauracje z lokalną kuchnią oraz propozycje noclegowe. W tym roku Mazowsze przygotowało wiele atrakcji dla turystów, a my, jako dziennikarze magazynu turystycznego, jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do ich promocji i zachęcić ludzi do odkrywania piękna naszego regionu. Mamy nadzieję, że każdy, kto odwiedzi Mazowsze, zobaczy, że jest to miejsce pełne historii, tradycji, piękna przyrody i interesujących wydarzeń. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic Mazowsza!

Tekst i zdjęcia: Dorota Olendzka