Drodzy Czytelnicy

Idzie lato, a z nim czas relaksu, zabawy, odkrywania… Nowych miejsc, innych smaków, inspirujących ludzi, ciekawych opowieści. Podpowiadamy, co warto odkryć – w miejscach, które dopiero aspirują do stania się superatrakcją, lub tych świetnie znanych.

Zacząć wypada – koniecznie! – od Warszawy, bo tytuł najlepszej destynacji 2023 zobowiązuje. Poznajcie teraz jej zielone oblicze. Zieleń jest też atutem Podkarpacia, ale nie tylko – jak się okazuje, Bieszczady najlepiej poznawać aktywnie: z wody, powietrza i ziemi. 

Eksplorować można też, podążając śladami wyjątkowych postaci. Zapraszamy więc do Medzilaborców i muzeum Andy’ego Warhola czy do siedzib dolnośląskich arystokratek – wyjątkowych kobiet, które z pewnością wyprzedzały swoje czasy. Zajrzyjmy też na Warmię w poszukiwaniu Kopernika, przy okazji kosztując jego kulinarnych wynalazków, które wytwarzane są do dziś według receptur astronoma. 

Od Gołdapi po Wrocław, od węgierskich zamków po słoneczną Maltę – w każdym z tych miejsc kryje się nowa tajemnica do odkrycia. Z naszym magazynem będzie to łatwe i przyjemne!

Bożena Miller
redaktor wydania

Link do numeru: wlasciwy wiosenny