AEROTHLON to wyjątkowe wydarzenie sportowe, które po raz pierwszy zagości w Polsce. Uczestnicy tego ekscytującego wydarzenia będą rywalizować w trzech konkurencjach: biegu górskim, paralotniarstwie i wyścigu rowerowym po górskich terenach. W AEROTHLONIE mogą wziąć udział zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy.

AEROTHLON odbywa się na całym świecie od 10 lat, gościło już wiele krajów, takich jak Austria, Kanada, Rumunia, Kolumbia, Meksyk czy Peru. Teraz przyszedł czas na Polskę, a konkretne miejsca rozgrywki to Szczyrk i Bielsko-Biała.

Z powodu nieprzewidywalnej pogody organizatorzy zostali zmuszeni do zmiany terminu zawodów. W rezultacie zawody zostały skrócone i odbędą się tylko przez jeden dzień. Uczestnicy wystartują w niedzielę, 28 maja, i będą musieli pokonać wyznaczoną trasę w jak najszybszym tempie – najpierw pieszo, potem na paralotni, a na końcu na rowerze górskim.

Organizatorzy zapewniają trzy formuły do wyboru: możliwość startu indywidualnego lub w ramach zespołu, jako sztafeta, a nawet loty na paralotni w tandemie z doświadczonym pilotem. W przypadku ostatniej opcji, organizatorzy zapewniają pomoc w znalezieniu pilota. Cały wyścig będzie można śledzić na żywo online dzięki tzw. “livetrackingowi”. Uczestnicy otrzymają specjalne nadajniki GPS, a ich aktualna pozycja będzie wyświetlana na wirtualnej mapie.

Ambasadorem Aerothlon Poland jest znana kolarka górska, Maja Włoszczowska, a sponsorami wydarzenia są m.in. miasto Bielsko-Biała, Ceramizer oraz Red Bull.