Drodzy Czytelnicy

Wiosna przynosi ze sobą obietnicę przygód i niezapomnianych podróży. Jest to doskonały czas na odkrywanie nowych miejsc, poznawanie różnych kultur i czerpanie inspiracji z piękna świata, który nas otacza. Jeśli marzysz o egzotycznym wyjeździe, zapraszamy Cię na fascynującą wyprawę do Namibii.

Namibia, leżąca na południowym zachodzie Afryki, jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na naszej planecie. Ta odludna kraina zachwyca swoją dziką przyrodą, rozległymi pustyniami i oszałamiającymi krajobrazami. Od niesamowitych wydm w Sossusvlei po tajemnicze Twyfelfontein z malowidłami naskalnymi, Namibia oferuje niezapomniane wrażenia dla miłośników przyrody i podróżników poszukujących niezwykłych doświadczeń.

Jeżeli zaś pragniesz spędzić wakacje na urokliwej wyspie w greckim morzu, to polecamy Ci Antiparos. Ta niewielka wyspa archipelagu Cyklady przyciąga turystów swoimi pięknymi plażami o białym piasku i turkusowej wodzie. Co więcej, istnieje prawdopodobieństwo, że spotkasz tam znane osobistości, takie jak sam Tom Hanks, który pokochał Antiparos i regularnie spędza tam swoje letnie wakacje. To idealne miejsce na relaks, kąpiele w morzu i odkrywanie greckiej kultury.

Jeśli jesteś fanem historii i zabytków, to koniecznie udaj się na Dolny Śląsk. Ta malownicza kraina w Polsce kryje wiele skarbów, takich jak Zamek Książ, Kamieniec Ząbkowicki czy pałac w Miliczu. Co sprawia, że te miejsca są szczególne? Otóż, są one związane z wyjątkowymi kobietami, które nie tylko miały wpływ na historię, ale również wykorzystały swoją pozycję dla dobra innych. To właśnie ich działalność przyćmiła osiągnięcia ich mężów, stawiając je w centrum uwagi.

A jeśli chcesz poznać bliżej jednego z największych geniuszy nauki, Mikołaja Kopernika, udaj się na Warmię. To tutaj, przez czterdzieści lat swojego życia, pracował i tworzył ten wybitny uczony. Znajdziesz tu wiele miejsc, które świadczą o związkach Kopernika z tą krainą, prezentując go z różnych perspektyw, ale zawsze jako jej najznamienitszego mieszkańca.

Niech wiosna stanie się naszym przewodnikiem w podróży pełnej odkryć. Czas, który skłania nas do poszukiwania inspiracji, zdobywania nowych doświadczeń i tworzenia niezapomnianych wspomnień. Przygotujmy się na przygodę, która czeka na nas z otwartymi ramionami.

Link do numeru:2023 swiat wiosna