Kiwi.com, firma zajmująca się technologią turystyczną i wyszukiwaniem tanich lotów, przeprowadziła analizę, która wykazała, że Polska stała się atrakcyjnym miejscem dla turystów z różnych krajów Europy. Polski Bałtyk wyróżnia się jako jedno z najchętniej odwiedzanych przez zagranicznych gości miejsc.

W ciągu ostatnich lat, polskie wybrzeże zaczęło przyciągać coraz większą liczbę turystów spoza granic kraju. Nie tylko turyści z krajów zachodnich, ale także z południa, takich jak Czechy, coraz częściej odwiedzają Polskę. Atrakcyjność Polski wzrosła dzięki bardziej przewidywalnej i stabilnej pogodzie oraz konkurencyjnym cenom w porównaniu z niektórymi innymi popularnymi destynacjami turystycznymi, takimi jak Chorwacja.

Analiza Kiwi.com pokazała, że Polska oferuje wiele magicznych miejsc i nieziemskich widoków, porównywalnych do tych znanych z innych światowych perełek. Turyści z różnych krajów, takich jak Brytyjczycy, Niemcy, Skandynawowie, Francuzi, Hiszpanie, Amerykanie czy Izraelczycy, coraz częściej doceniają walory turystyczne Polski.

Kraków, z niepowtarzalną atmosferą, urokliwymi kafejkami, pubami, bogatą bazą noclegową i różnorodną ofertą kulinarną, pozostaje jednym z najchętniej wybieranych przez Brytyjczyków. Gdańsk przyciąga zaś Skandynawów ze względu na dogodne połączenia lotnicze z krajami nordyckimi oraz krajobraz przypominający “polską Finlandię” z jeziorami i lasami.

Oprócz tych popularnych miejsc, Polska kryje w sobie wiele innych perełek. Region Roztocza, znany jako “Polska Toskania”, przypomina miniaturę włoskiej Toskanii. Region Małopolski, zwany “Polską Prowansją”, słynie ze swoich pól lawendy. Podlasie jest określane jako “stan umysłu”, a Suwalszczyzna jako “biegun zimna”.

Kiwi.com zauważył również interesujący trend w czasie spędzonym przez turystów w Polsce. Coraz więcej osób wybiera Polskę na przedłużone letnie weekendy, a większość odwiedzających planuje pobyt na około 3 dni, zaś co piąty turysta zamierza zatrzymać się od 4 do 6 dni.

Dodatkowo, analizy firmy wskazują na korzystne zmiany cen biletów lotniczych do Polski. W 2023 roku, zagraniczni turyści mogą podróżować do Polski taniej w porównaniu z 2022 i 2019 rokiem. Średnia cena biletu wynosi obecnie 116 EUR, w porównaniu z 120 EUR w 2022 roku i 138 EUR przed pandemią w 2019 roku.

Porty lotnicze, do których zagraniczni turyści najczęściej podróżują w Polsce, to Kraków, Warszawa Chopina, Warszawa Modlin, Gdańsk i Katowice.

Kiwi.com to firma z branży technologii turystycznych, która znana jest z innowacyjnego algorytmu umożliwiającego użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen lotów. Dzięki analizie danych, Kiwi.com potwierdza, że Polski Bałtyk stał się alternatywą dla turystów z różnych krajów Europy, którzy coraz chętniej odkrywają uroki tej fascynującej destynacji.

Źródło: Awesomeprgirls