Już za trzy tygodnie kolejna edycja festiwalu “Ponad Szczytami” w Piwnicznej Zdrój.
W dniach 15-17.09.2023 w Piwnicznej-Zdroju podróżnicy, entuzjaści natury, miłośnicy kultury lokalnej oraz wszyscy góromaniacy i góroholicy będą mieli okazję całkowicie bezpłatnie uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Festiwal, będzie świetnym miejscem spotkania osób z różnych zakątków Polski, czy nawet świata, łączących w sobie miłość do gór i ich piękna. Wydarzenie skupia w sobie trzy festiwale: podróżniczy, filmowy oraz piosenki górskiej. Wszystkie łączy szeroko pojęta fascynacja pięknem naszego świata, dobra przygoda oraz po prostu zamiłowanie do podróży.
Co czeka na Ciebie podczas festiwalu?:
– Pasjonujące prelekcje i dyskusje z udziałem ekspertów turystyki górskiej oraz najpopularniejszych youtuberów/podróżników z całej Polski.
– Miasteczko festiwalowe z masą atrakcji.
– Wyjątkowe występy artystyczne, muzyka na żywo, która połączy wiele pokoleń.
– Różnorodne warsztaty prowadzone przez doświadczonych specjalistów.
– Pokazy filmów o tematyce górskiej, które mogą stać się inspiracją dla wielu uczestników.
O pierwszej edycji festiwalu w następujący sposób mówi jego dyrektor, Wiktor Potok:
“Ten rok będzie w naszej historii przełomowy. Ubieramy plecak i działamy. Odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Ponad Szczytami, który ma zjednoczyć wszystkich miłośników gór oraz podróży. Będzie to pierwsze nasze samodzielne wydarzenie! Chcemy stworzyć przestrzeń, która połączy wytrwałych podróżników i początkujących pasjonatów. Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń zbliża i chcemy do tego dążyć.” 
Już dziś organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Więcej informacji na temat naszej imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: https://ponadszczytami.pl/
Tomasz Michałowski – prezes Stowarzyszeni Dla Miasta, główny partner Festiwalu powiedział:
“Wierzę, ze będzie to kolejne święto podroży i przygody! W dodatku miejsce jest urokliwe, co będzie dodawać smaku temu wydarzeniu!  Zachęcam wszystkich do udziału, a w szczególności mieszkańców Piwnicznej Zdrój, zwłaszcza, że wstęp jest bezpłatny!”
Już dziś organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Więcej informacji na temat naszej imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: https://ponadszczytami.pl/

Plan wydarzenia

Piątek – 15.09

To idealny dzień dla szukających inspiracji w odkrywaniu nieznanych miejsc, zdobywania szczytów i pokonywaniu granic. Tego dnia nie zabraknie filmów o tematyce górskiej, podróżniczej i przygodowej, a na scenie pojawią się prelegenci filmowi. To będzie doskonały czas dla miłośników kina, jak również dla pasjonatów górskich wędrówek.

Sobota – 16.09

Od godziny 12:00, do 18:00 będziemy mogli spotkać na scenie znanych i popularnych podróżników, którzy podzielą się z nami swoimi doświadczeniami, pozwolą nam się przenieść myślami i sercem w ich świat. Odbywające się w tym czasie prelekcje, będą „ucztą” dla niejednego włóczykija! Wieczorem nie zabraknie dobrej muzyki.

 

Niedziela – 17.09

Już wkrótce…