Samorząd województwa mazowieckiego świętuje 25-lecie. Z tej okazji powstał utwór „Moje Mazowsze”. Autorem słów jest Jacek Cygan, a muzykę skomponował Piotr Rubik. Dziś miała miejsce premiera w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej.

„Moje Mazowsze” to więcej niż tylko muzyka i tekst. To utwór, który ukazuje województwo mazowieckie – jego dziedzictwo, mocne strony i przede wszystkim mieszkańców oraz ich codzienne uczucia. Jest to hołd oddany naszej okolicy, jej historii, kulturze i pięknu. Inicjatorem powstania piosenki jest wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Jesteśmy tutaj, na Mazowszu, mieszkamy, pracujemy i żyjemy. To nasz dom, nasza mała ojczyzna, o czym mówi dzisiejszy utwór.

Piosenka “Moje Mazowsze” to wspólne dzieło Piotra Rubika i Jacka Cygana. Podczas premiery piosenki został również zaprezentowany teledysk, który można już obejrzeć na kanale Biura Prasowego Mazowia na YouTube. Wkrótce będzie on również dostępny na platformie Spotify. Autorzy podczas konferencji opowiedzieli o pracy nad muzyką i tekstem. Jacek Cygan wspomniał, że przez długi czas zastanawiał się nad tym, jak stworzyć utwór międzypokoleniowy, który odzwierciedli stosunek różnych pokoleń do Mazowsza. Z kolei Piotr Rubik podkreślił dobrą współpracę z Jackiem Cyganem i przyjemność pracy nad tym projektem

Każdy ma swoje Mazowsze
Według Izabeli Stelmańskiej, zastępczyni dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki w urzędzie marszałkowskim, piosenka “Moje Mazowsze” ma wielki potencjał i szybko stanie się ulubionym utworem mieszkańców naszego regionu.