Drodzy Czytelnicy,

Jesień złoci liście, a my po raz kolejny odkrywamy, jak piękna jest Polska. O tej porze roku zachwyca feerią kolorów, różnobarwnym dywanem lasów i łąk, ciszą i spokojem na szlaku. To świetny moment, by podjąć wyzwanie i zdobyć najwyższe polskie szczyty – Koronę Gór Polskich. Zachęcamy do tego w bieżącym numerze.

Co jeszcze czeka na odkrycie? Siedemnaście niesamowitych miejsc (pewnie większość już znacie), nie od parady wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. To największe skarby naszego kraju, które warto – śladem japońskich turystów – „odhaczyć” wcześniej. Potężne mury, strzeliste wieże, rozległe ogrody – tę sentymentalną podróż koniecznie trzeba rozszerzyć o zamki – architektoniczne perełki skrywające ciekawe historie o duchach, skarbach i przeszłości Polski.

Nieodmiennie zapraszamy też na Mazowsze – tym razem śladami woni, dźwięków i smaków, tych ostatnich z rekomendacjami Michelin! Zimowa Warszawa w świątecznej odsłonie z pewnością przeniesie nas w lata dzieciństwa. Na rowerzystów czekają szlaki Małopolski, a na spragnionych relaksu – spokojniejsze o tej porze roku Serce Polskiego Wybrzeża, czyli Darłowo. Niezależnie od tego, w którą stronę skierujecie swe kroki, jedno jest pewne – Polska jesienią zachwyca!

Bożena Miller
redaktor wydania

Link do numeru: swiat wrzesien 2023