Koniec roku to idealny moment na odwiedzenie Warszawy, kiedy miasto szykuje się do świąt.
Już na początku grudnia ulice i parki stolicy rozbłyskują kolorowymi iluminacjami, skwery zdobią piękne choinki, a wystawy sklepowe mienią się bajecznymi dekoracjami. To czas, kiedy najlepiej poznawać lokalne tradycje, posłuchać pięknych kolęd i posmakować świątecznych przysmaków. Wielu warszawiaków nie wyobraża sobie celebrowania Bożego Narodzenia bez świątecznej iluminacji i przystrojonej światełkami choinki przed Zamkiem Królewskim.

Święta, Święta…
Na placu Zamkowym stanie największa w kraju, 27-metrowa choinka. Powstanie z materiałów, które wykonano z wykorzystaniem zielonej energii. Tradycyjne wzornictwo przeniesie nas w przeszłość dzięki najnowszym energooszczędnym technologiom.


Trakt Królewski, Nowy Świat i ulica Świętokrzyska zostaną przyozdobione tradycyjnymi bombkami, kolorowymi sznurami, lampkami oraz papierowymi łańcuchami. Na stołecznych chodnikach pojawią się iluminacje przypominające dawne czasy, np. saturatory, wagi sklepowe, telefony, radio czy telewizor z wieczorynką. To pozwoli najmłodszym zapoznać się z klimatem dzieciństwa swoich rodziców i dziadków. Dla dzieci będą dostępne karuzele i zabawki retro.

Na ulicach będzie można też zobaczyć legendarny samochód marki Syrenka oraz kultowy motocykl Ryś. Kolorowy pokaz ozdób odbędzie się już w grudniu tego roku.


Zapraszamy do odkrywania Warszawy – najlepszego europejskiego kierunku 2023 roku.