Ryanair, największa linia lotnicza w Europie, ogłosiła swoje ambitne plany dotyczące lotów do Maroka na nadchodzący sezon letni. Będzie to największy w historii rozkład lotów linii do tego kraju, obejmujący ponad 1100 lotów tygodniowo na 175 trasach, w tym aż 35 nowych.

Ta imponująca inwestycja o wartości 1,4 miliarda dolarów nie tylko umożliwi podróżowanie do Maroka z różnych części Europy, ale także wpłynie na rozwój połączeń krajowych w samym kraju. Ryanair wprowadzi swoje atrakcyjne ceny na 11 marokańskich trasach wewnętrznych, co przyczyni się do zwiększenia łączności w kraju i stymulacji ruchu turystycznego.

W ramach rekordowego rozkładu lotów na lato 2024 r., spodziewamy się przewiezienia ponad 5 milionów pasażerów (co stanowi wzrost o 33%) do i z Maroka, a teraz także wewnątrz kraju. Ponadto, linia lotnicza ma przyjemność ogłosić otwarcie swojej czwartej bazy w Maroku w mieście Tanger, gdzie zostaną ulokowane 2 nowe samoloty o wartości 200 milionów dolarów. Dodatkowo, Ryanair planuje rozpoczęcie lotów na lotniska Beni-Mellal i Ar-Raszidijja.

Inwestycje Ryanair w Maroku przekraczają już 1,4 miliarda dolarów, co przyczynia się do utworzenia ponad 500 wysoko płatnych miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów, oraz 1000 miejsc pracy w branży turystycznej. Ta ekonomiczna ekspansja ma także pozytywny wpływ na rozwój 12 miast, takich jak Rabat, Marrakesz, Fes, Agadir, Tanger, Warzazat i As-Suwajra.

Rozkład lotów Ryanair S24 do Maroka zapewnia:

  • 14 bazujących samolotów (7 w Marrakeszu, 3 w Fezie, 2 w Agadirze i 2 w Tangerze)
  • Ponad 5 mln pasażerów do/z i na terenie Maroka (wzrost o 33%)
  • 175 tras, w tym 35 nowych (24 międzynarodowe i 11 krajowych)
  • Nowa baza dla 2 samolotów w Tangerze (200 mln USD inwestycji)
  • 2 nowe lotniska – Beni Mellal i Ar-Raszidijja (12 obsługiwanych marokańskich lotnisk)
  • 11 nowych tras krajowych od zaledwie 330 MAD w każdą stronę
  • Ponad 500 bezpośrednio opłacanych miejsc pracy dla profesjonalistów z branży lotniczej

Eddie Wilson, Chief Executive Officer w Ryanair, powiedział:

To historyczny dzień dla partnerstwa między Ryanairem a Królestwem Maroka. Ryanair z dumą ogłasza dużą inwestycję w Maroku o wartości 1,4 mln USD na lato 2024, która dzięki naszemu największemu letniemu rozkładowi lotów zapewni ponad 5 mln pasażerów do/z i na terenie Maroka.

W rekordowym rozkładzie S24 Ryanair będzie obsługiwał ponad 175 tras, uruchomi 35 nowych tras, w tym 11 tras krajowych w niskich cenach, co pobudzi turystykę i łączność w Królestwie z cenami już od 330 MAD w każdą stronę. Ryanair otworzy również nową bazę na 2 samoloty w Tangerze (czwarta baza w Maroku), tworząc ponad 60 wysoko płatnych miejsc pracy w lotnictwie w Tangerze. Dzięki temu łączna wartość inwestycji Ryanair w Królestwie wyniesie ponad 1,4 mld USD, zatrudniając bezpośrednio 500 osób i wspierając tysiące miejsc pracy w lokalnej gospodarce turystycznej.

Ryanair jest również podekscytowany uruchomieniem tego lata lotów na 2 nowe lotniska – Beni Mellal i Ar-Raszidijja. Jesteśmy przekonani, że przy ciągłym wsparciu Królestwa, dzisiejszy dzień będzie jednym z wielu ekscytujących ogłoszeń, które wspólnie zrealizujemy, ponieważ Ryanair wspiera rozwój infrastruktury turystycznej w Maroku przed Mistrzostwami Świata w 2030 roku – z Ryanairem kibicującym Lwom Atlasu.

Ryanair pragnie podziękować Jego Ekscelencji Azizowi Akhannouchowi, szefowi rządu Jego Królewskiej Mości Mohammeda VI, jego ministrom transportu i turystyki, panu Mohammedowi Abdeljalilowi i pani Fatim-Zahrze Ammor, a także panu Adelowi El-Fakirowi, dyrektorowi generalnemu Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki za ich wizję i zaufanie w zapewnieniu tej rekordowej inwestycji dla Maroka. Wspólnie będziemy nadal rozwijać infrastrukturę Maroka, łączność i turystykę, a wszystko to będzie wspierane i stymulowane przez legendarne niskie ceny biletów Ryanair i wiodącą w branży punktualność.

Żródło: Ryanair