Drodzy Czytelnicy,

Ho ho ho! Idą święta i Nowy Rok! Koniec grudnia to nie tylko czas spotkań w rodzinnym gronie, cudownej, rozświetlonej choinkowymi lampkami atmosfery, ale też prezenty. I taki prezent – pełen pomysłów na udane i radosne wyprawy zimowe – dajemy Wam pod choinkę. Warto je rozpakować i wykorzystać.

Zaczynamy od najlepszych produktów turystycznych ostatnich 20 lat. Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to świetna podpowiedź, jakie miejsca warto odwiedzić, w której z licznych imprez wziąć udział, gdzie czeka Was najlepsza zabawa. Do wyboru mamy festiwale, parki rozrywki, zamki, kopalnie, centra edukacyjne – każde na najwyższym poziomie.

Pomocą w podróżowaniu na pewno będą książki, które polecamy w numerze – obowiązkowy ekwipunek każdego krajowego podróżnika, w tym seria dla winiarzy – czyli enoTARNOWSKIE w pięciu „pigułkach”: dla rowerzystów, bywalców imprez i oczywiście wielbicieli wina. I kuchni – bo i oni znajdą ciekawe propozycje do postawienia na półkę i wypróbowania w kuchennych eksperymentach.

Koniecznie zajrzyjcie do kolejnych prezentów: miejsc gdzie kręcono najważniejsze polskie produkcje filmowe i gdzie odpoczywają po wielu latach wytężonej pracy parowozy. To wyjątkowy czas – zatem miłego czytania i pełnego podróży Nowego Roku!

Bożena Miller
redaktor wydania

Link do numeru: Magazyn Świat Podróże Kultura – ATRAKCJE POLSKI