Na warszawskiej Pradze w Muzeum Polskiej Wódki powstał najnowszy mural autorstwa Tytusa Brzozowskiego. Wzbogacił szlak murali imienia artysty, którym Warszawska Organizacja Turystyczna zachęca do okrywania stolicy w niekonwencjonalny sposób.

Tytus Brzozowski, Warszawiak Roku 2022, to uznany akwarelista i architekt. Jego prace to kolorowy kolaż historycznych elementów z zaskakującymi motywami z wyobraźni autora. Najczęściej kojarzony jest z akwarelami, ale zasłynął też m.in. serią murali czy projektami realizowanymi dla Polskiej Organizacji Turystycznej. Niezależnie od formatu jego prace wyróżnia energetyczne, surrealistyczne zestawienie gmachów i ludzi. „Mural przedstawia proces produkcji wódki od rosnącego na polu żyta po fabrykę, w której przygotowany i oczyszczony wcześniej spirytus łączony jest z wodą. W proces ten wpisane są miejsca charakterystyczne dla historii polskiej wódki: pole poprzecinane wstęgami złotego żyta, gorzelnia inspirowana tą w Podolu Wielkim, Zakład Rektyfikacji z Poznania czy zabytkowy budynek Muzeum Polskiej Wódki, gdzie niegdyś produkowano wódkę” – mówi autor.

Muzeum mieści się w zrewitalizowanym, zabytkowym budynku Rektyfikacji Warszawskiej na terenie Centrum Praskiego Koneser. „Muzeum Polskiej Wódki to nietypowe muzeum, to jeden budynek i wiele możliwości. Mural doskonale wpisał się w jego wystawę, która w interaktywny, ciekawy i przystępny sposób przekazuje wiedzę na temat historii trunku. Historii, która jak sam mural, jest kolorowa, pełna życia i ciekawych, wartych poznania detali” – mówi Agnieszka Rynecka, dyrektor zarządzająca Muzeum.

Nowe dzieło wzbogaciło także Szlak murali Tytusa Brzozowskiego w Warszawie – projekt Warszawskiej Organizacji Turystycznej, pozwalający zwiedzać stolicę w nowy sposób, odkrywać ciekawe miejsca w pobliżu murali. Dłuższy przystanek warto zaplanować w Centrum Praskim Koneser i budynku Muzeum Polskiej Wódki, które poza wystawą skrywa także m.in. . Koneser Bar z jedynym tarasem na Placu Konesera, czy restaurację Setki Powodów, gdzie dobra kuchnia łączy się z bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych.

www.muzeumpolskiejwodki.pl