Szukając informacji na temat regionu, który nas interesuje, często sięgamy po przewodniki. Mamy dla Was kilka propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami skupiającymi się na indywidualnym spojrzeniu na atrakcje godne odkrycia, dzięki prawdziwym pasjonatom i znawcom turystyki i historii.

 

Sandomierskie szlaki
Ziemia Sandomierska – miejsce pełne historii, smaków i przygód! Poznaj historię Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, odkrywając tajemnice minionych epok. Podążaj szlakiem winiarskim i jabłkowym, czerpiąc radość z lokalnych smaków. Poznaj krzemień pasiasty i Góry Pieprzowe. Popływaj Wisłą, odkrywając urok malowniczych zakątków. Zasmakuj produktów regionalnych. Zobacz wystawę „Czary Napary” w Akademii Ziołowej Marcina z Urzędowa. Weź w dłoń nasz przewodnik i przyjedź tu już dzisiaj.
Jurajskie przygody
Szukając informacji o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, nie można przegapić tej pozycji. Tutaj znajdziemy opisy najciekawszych miejsc Związku Gmin Jurajskich, a także wywiady z pasjonatami, którzy od wielu lat działają w regionie. Opowiadają o „aktywnej Jurze” i polecają konkretne miejsca i trasy: piesze wycieczki, trasy rowerowe, wspinaczki skałkowe, paralotnię, jazdę konną, wyprawy off-roadowe, eksplorowanie jaskiń, a nawet loty balonem.

Industrialne Mazowsze  
Przewodnik zaprasza do fascynującej wyprawy po atrakcjach stanowiących realny dowód technicznego geniuszu i pasji naszych przodków. Na 80 stronach przewodnika, oprócz 117 opisów obiektów bogato ilustrowanych rysunkami, mapami i archiwalnymi zdjęciami, można znaleźć propozycje dziesięciu  wypraw tematycznych, wśród których każdy odnajdzie coś interesującego dla siebie. Dziesięć tras to jak dziesięć odkryć Industrialnego Mazowsza.

Nadwiślańskie Historie Mazowsza
Podróżowanie to nie tylko odkrywanie nowych zakątków, otwarcie się na krajobraz, przyrodę i historię. To także poznawanie ludzi, którzy współtworzą oblicze regionu. Piętnaście spotkań z mieszkańcami Mazowsza ukazuje piękno krainy nad Wisłą, „Królowej Polskich Rzek”, o niepowtarzalnej urodzie, unikatowej przyrodzie i zupełnie niezwykłym znaczeniu historycznym, nie tylko dla naszego kraju.

Przewodnik turystyczny Pogórze Aktywnie
We wschodniej Małopolsce znaleźć można wiele regionów atrakcyjnych turystycznie – wśród nich wyróżnia się mikroregion Pogórze. Dzięki współpracy partnerskiej lokalnych gmin, grup działania i stowarzyszeń intensywnie rozwija się tu turystyka rowerowa, kulinarna i enoturystyka. Przewodnik przedstawia ofertę dla osób szukających kilkudniowego relaksu w malowniczych plenerach, bez pośpiechu i tłoku, łączącą wypoczynek z poznawaniem lokalnych specjałów w duchu Slow Food Travel