Już za miesiąc w Polsce wielka premiera filmu biograficznego, którego bohaterem jest legenda reggae, Bob Marley. Już 15 lutego 2024 roku polskie kina zapraszają widzów na seans ONE LOVE: Bob Marley.

Marley urodził się 6 lutego 1945 roku, więc w tym roku obchodziłby swoje 79. urodziny. To niezwykła okazja do upamiętnienia życia i twórczości tego charyzmatycznego artysty.
Film ten ma szczególne znaczenie dla Polaków, ale także dla fanów Marleya z całego świata. Bob Marley jest bowiem postacią, która zyskała status legendy i proroka na Jamajce, a teraz mógłby nawet zostać prezydentem w Polsce. Jego muzyka przekracza granice, jednocząc różne narody i kultury. Przez swoją autentyczną ekspresję muzyczną, opartą na energetycznym rytmie reggae, Marley głosił i nadal głosi nadzieję na lepsze jutro dla wszystkich ludzi niezależnie od wieku czy pochodzenia.
Choć jego życie było krótkie – artysta zmarł na raka w wieku 36 lat – jego wpływ na światową muzykę jest ogromny. Dzięki Marleyowi mało znany dotąd gatunek muzyczny, wywodzący się z ulic dzielnicy Trench Town w Kingston, czyli reggae, zyskał światowe uznanie i znalazł się na scenie world music. Dzięki temu także Jamajka awansowała na pozycję kulturowej potęgi.
Reżyser Reinaldo Maurice Green postanowił oddać hołd Bobowi Marleyowi i jego dziedzictwu, tworząc pierwszy w historii film biograficzny o tym niezwykłym artyście. Produkcja ta trafi do polskich kin już za miesiąc i zapowiada się niezwykle emocjonująco.
ONE LOVE: Bob Marley to nie tylko film dla fanów reggae, ale dla wszystkich osób pragnących zanurzyć się w fascynującym życiu tego wielkiego artysty. Zapraszamy do kin na niezapomniane spotkanie z historią i muzyką Boba Marleya.

O nic się nie martw, Bo wszystko będzie dobrze. Śpiewaj, “O nic się nie martw, Bo wszystko będzie dobrze.”