Festiwal Honolulu, jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na Hawajach, rozpoczął się 8 marca, celebrowując głębokie więzi między Wyspami Hawajskimi a regionem Pacyfiku. Organizatorzy festiwalu skontaktowali się z przedstawicielami różnych kultur z Oceanu Spokojnego i zachęcili ich do podzielenia się swoją fascynującą kulturą z mieszkańcami i gośćmi.

Trzy dni trwania festiwalu obfitują w sztukę wielokulturową, występy, wydarzenia kulinarnych, programy edukacyjne, targi rzemiosła i rozrywkę. Duża część tych wydarzeń jest otwarta dla publiczności, w tym wieczorna parada przez Waikīkī oraz spektakularny pokaz sztucznych ogni Nagaoka, który jest widoczny z większości plaż Waikīkī. Podczas parady można było podziwiać m.in. plujący ogniem wizerunek smoka Daijayamy, przywieziony specjalnie na festiwal z Japonii.
Jeśli znajdujesz się w Waikīkī, koniecznie odwiedź paradę festiwalu w Honolulu i pokaz sztucznych ogni. Harmonogram wydarzeń festiwalu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia: https://www.honolulufestival.com/en/