W dniach od 25 do 28 stycznia 2024 odbędzie się pierwsza odsłona nowatorskiego projektu Well.Art x 4 Design Days. To wydarzenie, które powstało w ramach 4 Design Days, przekształci część Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w wyjątkową galerię sztuki.

Nowy festiwal jest poświęcony sztuce współczesnej i gromadzi w jednym miejscu najciekawsze dzieła polskich artystów i artystek z najważniejszych galerii i instytucji kulturalnych w Polsce. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się, jak funkcjonuje rynek sztuki współczesnej i rozpocząć swoją przygodę z kolekcjonowaniem. Dzieła eksponowane w strefie Well.Art będą dostępne do sprzedaży. Specjaliści ze świata sztuki, obecni na festiwalu, pomogą uczestnikom wybrać dzieła, które spełniają ich potrzeby. Część poświęcona sztuce to nie tylko estetyczne uniesienia, ale także możliwość inwestycji w młode talenty na polskim rynku sztuki.
Well.Art x 4 Design Days to miejsce, gdzie spotykają się sztuka, design i architektura. Przez 4 intensywne dni będą omawiane tematy związane z architekturą, sztuką, projektowaniem, rozwojem miast i designem. Wydarzenie przyciągnie architektów, projektantów, producentów i inwestorów zarówno z Polski, jak i ze świata. W tej pierwszej odsłonie wydarzenia tematy spotkań zostaną rozszerzone. Będzie można porozmawiać z ekspertami z rynku sztuki, właścicielami galerii sztuki i kolekcjonerami.
W dniach 26 i 27 stycznia będzie można wziąć udział w panelach dyskusyjnych z ekspertami rynku sztuki. 26 stycznia o godzinie 12:00 odbędzie się sesja pt. “Sztuka i (kontra) biznes”, w której weźmie udział redaktor naczelna naszego portalu, Anna Niemczycka-Gottfried. Podczas panelu goście będą rozmawiać o wpływie biznesu na rozwój sztuki. Omówione zostaną kwestie związane z połączeniem sztuki i biznesu, decyzjami instytucji kultury dotyczącymi prywatnego finansowania oraz obecnym stanem polskiego rynku sztuki.
Podczas wydarzenia odbędzie się również gala konkursów Property Design Awards 2024 oraz RenOwacja 2024. Poznamy najlepsze budynki i wnętrza, a także designerskie produkty.
Tematy poruszane podczas wydarzenia to między innymi:
– Jak inwestować w młodą sztukę?
– Sztuka i (kontra) biznes
– Rynek sztuki 2024
– Sztuka jest kobietą, ale rynek sztuki już nie
– Dzieło sztuki we wnętrzu
– Sztuka w przestrzeni publicznej
– Czy sztuczna inteligencja może zastąpić Leonarda da Vinci?
LINK: https://www.4dd.pl/2024/pl/rejestracja,642.html