Mitsero, Cypr – SAS Sports Events Management zaprasza wszystkich entuzjastów biegania do wzięcia udziału w wyjątkowym biegu przełajowym, znanym jako Mitsero Mine Run.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 11 lutego 2024 roku, o godzinie 9:30 na centralnym placu Mitsero.
https://www.facebook.com/mitserominerun/?locale=pl_PL
www.misterorun.com

Wyścigi będą dostępne w różnych kategoriach, obejmujących dystanse 21 km, 12 km, 5 km oraz specjalne biegi dla dzieci poniżej 13 roku życia. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, medal na mecie, dyplom e-finiszera oraz upominki od sponsorów. Dodatkowo, będziemy prowadzić elektroniczny pomiar czasu, który udostępni wyniki na żywo.
Rozpoczęcie wyścigu nastąpi o godzinie 9:30 dla biegu na 21 km, 9:45 dla biegu na 12 km, 10:00 dla biegu na 5 km i 12:00 dla biegu dla dzieci.

Zawody mają na celu promowanie aktywnego stylu życia oraz zdrowej rywalizacji. Biegi różnią się ograniczeniami wiekowymi: uczestnicy biegu na 21 km muszą mieć ukończone 18 lat, w biegu na 12 km muszą mieć ukończone 16 lat, a w biegu na 5 km muszą mieć ukończone 13 lat. Dzieci do lat 13 zapraszamy do zapisów na miejscu.

Start i meta wyścigu będą się odbywać na centralnym placu wioski Mitsero. Przed przybyciem na bieg, pamiętaj, aby zabrać ze sobą swój osobisty numer startowy oraz buty i ubrania do biegania. Po ukończeniu wyścigu, uczestnicy otrzymają również ubranie i obuwie po wyścigu.

Na trasie wyścigu będzie dostępne wiele punktów wsparcia dla biegaczy, w tym punkty z wodą co 2,5 km i na mecie, a także punkty pierwszej pomocy na trasie i mecie. Oprócz tego, na trasie będą obecni ratownicy i wolontariusze. Biegacze nie będą mieli limitu czasu na ukończenie wyścigu i mogą korzystać z różnych opcji w przypadku opuszczenia zawodów.

Po ukończeniu wyścigu, odbędzie się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych zawodników. E-dyplomy zostaną przesłane po oficjalnym ogłoszeniu wyników, zarówno dla zwycięzców kategorii generalnej, jak i dla uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Od 2018 roku ta niezwykła impreza sportowa odbywa się we współpracy z lokalną radą społeczności i Mitsero Youth Centre, kładąc nacisk na odkrycie i promowanie historycznej wioski Mitsero.
Ta inspirująca inicjatywa powstała na cześć sławnego maratończyka Costasa Patiniosa i jego dziedzictwa. Mitsero Mine Run odzwierciedla pasję Patiniosa do biegania oraz jego silne związki z tą malowniczą wioską. Wydarzenie to przyciąga zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów, którzy pragną podzielić się emocjami i związanymi z tym miejscem.

Biegacze mają okazję przeżyć niezapomnianą przygodę, przemierzając różnorodne trasy, którymi biegał Patinios podczas swoich treningów. Trasy te prowadzą przez piękne krajobrazy i pełne historii miejsca, odkrywając zapomniane ścieżki i ukryte skarby Mitsero. Każdy uczestnik Mitsero Mine Run ma szansę zobaczyć wioskę oczami legendarnego maratończyka.

Celem tego niezwykłego wydarzenia jest również zwrócenie uwagi na bogatą historię Mitsero. Od starożytności ta wioska była ważnym ośrodkiem górniczym, szczególnie znana z eksploatacji miedzi i żelaza. Mitsero Mine Run stara się przywrócić dawne dzieje wioski do życia, podkreślając unikalność tego miejsca i zachęcając do odkrywania jego niezwykłych tajemnic.

Mitsero Mine Run to nie tylko bieg przełajowy – to wyjątkowy sposób na połączenie sportu z historią i kulturą.Poczuj dreszczyk emocji podczas biegów przełajowych wśród oszałamiających krajobrazów i opuszczonych kopalni.
Dołącz do Mitsero Mine Run jako uczestnik tej niezwykłej podróży w czasie i przestrzeni Mitsero!

Na stronie www.misterorun.com można zarejestrować się na nadchodzące wydarzenie i dołączyć do grona pasjonatów biegania, którzy wspólnie odkrywają historię i piękno Mitsero.