Fabryka Norblina w Warszawie zaprasza od środy, 28 lutego, na wyjątkową wystawę „Stefan Norblin – artysta plakatu”. Prezentacja obejmuje 24 unikatowe prace Stefana Norblina, jednego z najbardziej prominentnych artystów II Rzeczpospolitej. Plakaty będą dostępne do końca marca na poziomie +1 w budynku Plater kompleksu przy Żelaznej 51/53.

Wystawa prezentuje plakaty stworzone w latach 20. i 30. XX wieku w Warszawie, w tym serię promującą Polskę na zlecenie Ministerstwa Komunikacji i Polskich Kolei Państwowych. Obok nich można zobaczyć prace filmowe, reklamowe oraz polityczne, w tym monumentalny wizerunek Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kolekcja jest udostępniona przez Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Narodowe w Poznaniu oraz Archiwum Państwowe w Lublinie.

Stefan Norblin, znany również jako utalentowany portrecista, malował polskie elity kultury, sztuki i polityki przed II wojną światową. Artysta wykorzystywał także swój talent jako ilustrator, projektant kostiumów i scenograf. Najbardziej znana jest jego twórczość z czasów pobytu w Indiach, gdzie stworzył unikatowe prace dla rodów książęcych.

Fabryka Norblina, po wieloletniej rewitalizacji, jest teraz wielofunkcyjnym kompleksem w sercu warszawskiej Woli. Goście mogą korzystać z różnorodnych ofert kulturalnych, rozrywkowych i gastronomicznych, w tym autorskiego kina KinoGram, targu BioBazar, strefy gastronomicznej Food Town, Piano Bar z muzyką na żywo, restauracji MOXO, galerii Art Box Experience, Apple Muzeum Polska, centrum Smart Kids Planet oraz sklepów i usług.

Muzeum Fabryki Norblina, dedykowane historii rodu Norblinów, znajduje się w kompleksie i rozbudza kreatywność i ciekawość odwiedzających.więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fabryki Norblina.

Opracował: Tomasz Olendzki