Muzyka, występy, debaty – kalendarz wydarzeń kulturalnych regionu Innsbrucku oferuje bardzo zróżnicowany program przez całe lato, od koncertów w górach po akrobacje cyrkowe przed Złotym Dachem.

3-5 maja 2024 r. odbędzie się trzecia edycja Journalismusfest Innsbruck 
Wydarzenie to będzie miejscem spotkań, debat i wymiany kulturalnej dla dziennikarzy z różnych regionów Europy. Podczas festiwalu eksperci będą omawiać aktualne problemy wraz z naukowcami i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Reporterzy podzielą się swoimi doświadczeniami podczas premier i odczytów książek, dając wgląd w swoją pracę. Dodatkowo, zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wystawy fotoreportaży, komiksów, filmów dokumentalnych i materiałów audio. Wstęp na wiele wydarzeń jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.journalismusfest.org.

VI MIĘDZYNARODOWE Biennale Sztuki INNSBRUCK zaprasza do stolicy Tyrolu
INNSBRUCK INTERNATIONAL to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się od 3 do 26 maja 2024 roku w Innsbrucku. Wydarzenie prezentuje sztuki wizualne, dzieła filmowe, dźwiękowe, performanse i instalacje w niezwykłych historycznych i współczesnych lokalizacjach w całym mieście.
Biennale, które już po raz szósty ma miejsce w stolicy Tyrolu, zachęca artystów austriackich i międzynarodowych do udziału. W tym roku temat przewodni brzmi: NIEBO MOŻE CZEKAĆ, a prace artystyczne będą dotyczyć strategii przetrwania, obszarów przygranicznych i przestrzeni przyrodniczych.
Więcej informacji na temat wydarzenia oraz programu można znaleźć na stronie internetowej www.innsbruckinternational.com.

42. Tyrolski Festiwal Teatrów Ludowych: Niezwykła rozrywka czeka!
Zaplanowany na okres od 6 lipca do 17 sierpnia 2024 roku w Telfs, pod kierownictwem artystycznym Gregora Bloéba, drugi sezon Tyrolskiego Festiwalu Teatrów Ludowych zapowiada się niesamowicie. Motto tegorocznej edycji brzmi: „Przed nami jeszcze więcej”, co sugeruje, że widzów czeka wiele emocjonujących przeżyć.
Jednym z największych sukcesów poprzedniego roku była produkcja „Siedem grzechów głównych”, której premiera odbyła się na Birkenbergu w Telfs. W 2024 roku będzie ona ponownie wystawiona, aby cieszyć kolejnych widzów. Ponadto w programie 42. edycji festiwalu pojawi się komedia Heinricha von Kleista „Rozbity dzbanek” w reżyserii Anny Bergmann. Ta ponadczasowa klasyka będzie miała swoją premierę 1 sierpnia 2024 roku na Eduard-Wallnöfer-Platz w Telfs.
Oprócz tych dwóch najważniejszych produkcji, festiwal w 2024 roku obfitować będzie także w letnie odczyty, koncerty i wiele innych wydarzeń. Szczegółowe informacje na temat programu oraz biletów w cenie od 31,50 € dostępne są na stronie www.volksschauspiele.at.

Już po raz piąty odbędzie się 5. Festiwal Krapoldi w Innsbrucku
Jest to międzynarodowy festiwal Nowego Cyrku, występów klaunów i teatrów ulicznych. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 23 sierpnia do 1 września 2024 roku. Centralnym punktem festiwalu będą namioty cyrkowe usytuowane w parku Rapoldi. Nie zabraknie również różnorodnych atrakcji na Starym Mieście oraz na Marktplatz, gdzie odbędą się festiwale sztuki ulicznej, spektakularne występy oraz produkcje, które zapewne zaskoczą publiczność. W programie festiwalu znajdą się także produkcje nigdy wcześniej nie widziane w Austrii oraz popularne klasyki. Niektóre wydarzenia będą dostępne bezpłatnie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.krapoldi.at.

Źródło i zdjęcia: Tirol Tourist Board