Jamajka odniosła doniosłe zwycięstwo na tegorocznych renomowanych targach turystycznych ITB w Berlinie, zdobywając prestiżowy tytuł Globalnej Destynacji Roku. Wyróżnienie zostało przyznane przez Stowarzyszenie Pisarzy Podróżniczych Obszaru Pacyfiku (PATWA) i podkreśla rosnącą reputację Jamajki jako najlepszego kierunku podróży.

Minister Turystyki Edmund Bartlett przyjął nagrodę w imieniu kraju z głęboką wdzięcznością za uznanie. Podczas ceremonii wręczenia nagród PATWA na ITB Berlin, Minister Bartlett podkreślił znaczenie kuchni, muzyki i gościnności Jamajki oraz ich wpływ na tworzenie trwałych wspomnień dla odwiedzających.

ITB Berlin jest kluczowym wydarzeniem w branży turystycznej, gromadzącym ponad 20 tysięcy uczestników i umożliwiającym wymianę wiedzy oraz nawiązywanie kontaktów między profesjonalistami z całego świata.

Jamajka zyskała uznanie po fenomenalnych osiągnięciach w sektorze turystycznym, przyciągając w 2023 roku ponad 4 miliony zagranicznych gości i generując dochody w wysokości 4,2 miliarda dolarów. To kolejne historyczne wyróżnienie dla kraju, który niedawno otrzymał tytuł „Najlepszego kierunku kulinarnego Karaibów” i zdobył wiele nagród na arenie międzynarodowej, potwierdzając autentyczność i wyjątkowość oferty turystycznej Jamajki.
Link do artykułu: https://www.caribbeannationalweekly.com/travel/jamaica-triumphs-as-global-destination-of-the-year-at-itb-berlin/

Źródło: Jamaica Tourist Board Represented by TMR International s.r.o.