Wiktor Cechini mieści się w zabytkowym budynku położonym w Żegiestowie-Zdroju, w otoczeniu gór Beskidu Sądeckiego Został zaprojektowany przez lwowskich architektów i jest uznawany za obiekt o szczególnym znaczeniu dla historii polskiej architektury. Można tutaj całkowicie odprężyć się i zregenerować siły, dzięki magii tego miejsca i pięknej przyrodzie.

Żegiestów-Zdrój
Jedno z  najstarszych uzdrowisk w  dolinie Popradu, które gości kuracjuszy od 1846 roku. Malownicze położenie, łagodny klimat, lecznicze właściwości wód mineralnych i możliwości aktywnego spędzenia czasu sprawiają, że goście chcą tu wracać. Obiekt specjalizuje się w leczeniu chorób układu trawienia, reumatologicznych, nerek i  dróg moczowych. Na terenie uzdrowiska znajdują się naturalne surowce lecznicze. Tutejsze wody nasycone są naturalnym dwutlenkiem węgla i bogate w cenne pierwiastki, takie jak magnez, wapń, brom, jod oraz żelazo, co sprawia, że są zalecane do picia i inhalacji w różnych schorzeniach.

Tlenoterapia hiperbaryczna
To metoda regeneracyjna, która wspomaga organizm i  usprawnia powrót do zdrowia poprzez stymulację wzrostu komórek macierzystych. Zabiegi odbywają się w  specjalnej komorze hiperbarycznej, gdzie pacjent oddycha skondensowanym tlenem. Ciśnienie zwiększa się stopniowo do 1,47 ATA, co gwarantuje bezpieczeństwo i nie powoduje powikłań.

Źródła wody mineralnej
To miejsce jest bogate w naturalne złóża mineralne o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Charakteryzuje je unikalny mikroklimat, dużo zieleni i czyste powietrze. Kompleks oferuje 150 miejsc noclegowych. Bogata baza zabiegowa i pijalnia wody mineralnej to atuty tego miejsca. Oferowane są zabiegi z zakresu: hydroterapii, balneoterapii, fizykoterapii, inhalacji w grocie solnej i rehabilitacji ruchowej w basenie. Do dyspozycji gości: basen z hydromasażem, sauna fińska, kabina na podczerwień, łaźnia parowa, grota solna, stoły rekondycyjne do ćwiczeń Shapemaster, masujący fotel oraz łóżko wodne.

Sanatorium Uzdrowiskowe Wiktor Cechini
Łopata Polska 24,
33-370 Żegiestów-Zdrój
Recepcja: +48 18 471 72 68,
rezerwacja: +48 18 471 72 51,
e-mail: rezerwacja@cechini.pl,
www.wiktor.cechini.pl