Wielka Brytania, Włochy i Hiszpania to ulubione cele podróży Polaków w okresie Wielkanocy. Coraz więcej osób decyduje się na krótkie wyjazdy zagraniczne, aby odmienić otoczenie i odpocząć.

Dane linii lotniczej Ryanair pokazują, że podczas Wielkanocy najpopularniejszymi kierunkami są Wielka Brytania, Włochy oraz Hiszpania.

Najczęściej wybieranym celem pozostaje Wielka Brytania, do której leci aż 24% podróżnych korzystających z usług Ryanair. Największym zainteresowaniem cieszą się loty do Londynu (Luton oraz Stansted). Na drugim miejscu znalazły się Włochy, do których udaje się 19% Polaków, a na trzecim Hiszpania, którą wybiera 11% podróżujących.

Wśród włoskich destynacji szczególnie atrakcyjne są takie miejsca jak Mediolan (25%), Rzym (16%) oraz Sycylia (12%). Włochy od lat przyciągają turystów swoją historią, kuchnią i pięknymi krajobrazami. Podobnie Hiszpania utrzymuje swoją popularność wśród Polaków, a najczęściej odwiedzanymi regionami są Alicante (29%) i Barcelona (15%).

Oprócz tradycyjnych kierunków, zyskują także nietypowe destynacje na Wielkanoc, takie jak Cypr, Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja, Austria i Portugalia. Coraz więcej osób z Polski i Europy decyduje się na podróże do tych miejsc.

Alicja Wójcik-Gołębiowska, Head of Communications CEE & Baltics w Ryanair, podkreśliła: “Wielkanoc to doskonały czas na odkrywanie europejskich destynacji. Z przyjemnością obserwujemy, że Polacy coraz chętniej podróżują w tym okresie, wybierając popularne kierunki jak Włochy i Hiszpania, ale także nowe miejsca takie jak Cypr czy Chorwacja. Jesteśmy gotowi na kolejnych polskich pasażerów, którzy odkrywają Europę z Ryanair”.

Źródło: Biuro Prasowe Ryanair
Zdjęcia: Dorota Olendzka, Biuro Prasowe Ryanair