Pierwsze wiosenne słońce i świetna pogoda wybudziły Polaków z zimowego letargu i skłoniły ich do myślenia o wiosennych wyjazdach.

Zainteresowanie noclegami na majówkę rośnie z dnia na dzień, a liczba rezerwacji sięga już 75% tych złożonych w zeszłym roku. Gospodarze, szczególnie obiektów w górach, mają wreszcie powody do optymizmu, tym bardziej, że wydłuża się czas majowych pobytów – wynika z raportu Nocowanie.pl.

Układ kalendarza w tym roku jest bardzo korzystny dla miłośników wiosennych wyjazdów, pozwalając na wydłużenie majowego weekendu nawet do dziewięciu dni. Dane Nocowanie.pl pokazują jednak, że większość planujących majówkę w kraju nie wykorzysta tej okazji w pełni, rezerwując średnio tylko 3 doby.

Według ekspertów Nocowanie.pl, obserwuje się odwrót trendu skracania pobytów, co przynosi nadzieję na lepsze wyniki w nadchodzącym sezonie. Rezerwacje na majówkę są dłuższe i przybywają z każdym dniem, osiągając już 75% wszystkich zeszłorocznych rezerwacji.

Wydłużenie pobytów przekłada się na większe wydatki, przy czym średnia wartość rezerwacji na ten okres wzrosła o ponad 300 złotych w porównaniu z poprzednim rokiem. Największą popularnością cieszą się pobyty w górach, z Karpaczem na czele, gdzie średnia cena za noc wynosi 102 złote. Kraków, Zakopane, Krynica-Zdrój oraz Gdańsk również znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych destynacji na majówkę.

Nocowanie.pl zachęca do szybkiego dokonywania rezerwacji, aby móc skorzystać z korzystniejszych ofert, które mogą szybko topnieć w kolejnych tygodniach. Majówka w górach to idealny sposób na wiosenne wyjazdy, które mogą przynieść niezapomniane wrażenia i relaks.

Źródło: Nocowanie.pl , PAP