Praski ogród zoologiczny w dzielnicy Troja w Pradze został uhonorowany prestiżowymi nagrodami i rankingami, potwierdzającymi jego światową popularność. Magazyn Forbes przyznał mu 7. miejsce na liście najlepszych ogrodów zoologicznych na świecie, a portal podróżniczy TripAdvisor umieścił go na 5. miejscu.

 

Zoo zajmuje obszar 60 hektarów, z czego 50 hektarów to przestronne wybiegi dla zwierząt. Od momentu otwarcia w 1931 roku liczba zwierząt wzrosła z 200 do ponad 6 tysięcy reprezentujących 700 gatunków.


Najnowszą atrakcją jest Rezerwat Dja, inspirowany kameruńskim rezerwatem przyrody. W zoo można również zwiedzić indonezyjską dżunglę, Krater Darwina z fauną Australii i Tasmanii oraz Dolinę Słoni z największym stadem słoni w Czechach.


Zoo oferuje także programy dla dzieci, komentowane karmienie zwierząt i zwiedzanie z przewodnikiem. Dojazd jest łatwy – można skorzystać z autobusu, promu przez Wełtawę lub statku wycieczkowego. Na teren ogrodu można wejść z psem na smyczy, a zoo jest czynne przez cały rok.


Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.zoopraha.cz. Dla miłośników natury i zwierząt zoo w Pradze to niezwykłe miejsce, które zachwyca swoją różnorodnością i pięknem.

Źródło i zdjęcia: Czeska Centrala Ruchu Turystycznego – CzechTourism
czechtourism.cz   kudyznudy.cz   visitczechia.com