Muzeum Tel-Awiwu znalazło się na prestiżowej liście 100 najpopularniejszych muzeów sztuki na świecie, zajmując imponujące 75. miejsce. Ranking, opublikowany przez międzynarodowy magazyn artystyczny The Art Newspaper, uwzględnia liczbę odwiedzających muzea na całym świecie, a Muzeum Tel Awiwu może poszczycić się ogromną frekwencją w 2023 roku.

W ubiegłym roku Muzeum Sztuki w Tel Awiwie odwiedziło niemal milion gości – dokładnie 906 350 osób. Ta imponująca liczba plasuje muzeum w gronie najbardziej renomowanych instytucji sztuki na świecie, takich jak Guggenheim, MoMA czy British Museum. Na liście najpopularniejszych muzeów na świecie na szczycie znajdują się Watykan i Luwr w Paryżu.

Dyrektor Muzeum Sztuki w Tel Awiwie, Tania Coen Uzzielli, podkreśliła znaczenie tego osiągnięcia, zwłaszcza w kontekście trudności, jakie miało muzeum z zamknięciem na dwa miesiące ze względu na wybuch wojny. Mimo to, ogromna liczba zwiedzających nadal decyduje się odwiedzić to miejsce, doceniając prezentowaną tutaj sztukę lokalną i międzynarodową.

Muzeum Sztuki w Tel Awiwie dumne z miejsca na liście 100 najpopularniejszych muzeów sztuki na świecie i wdzięczne za wsparcie oraz zaangażowanie zwiedzających i pracowników muzeum w promocję sztuki.

100 najpopularniejszych muzeów sztuki na świecie 2023

Źródło: Tel Aviv Global & Tourism