Przegląd Nowego Kina Francuskiego powraca! To wyjątkowa okazja do zapoznania się z najlepszymi filmami znad Sekwany. Już od 5 do 12 czerwca 2024 r. w Warszawie i kilkunastu miastach w Polsce, m.in. Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Zamościu i Białymstoku, będzie można obejrzeć najnowsze produkcje francuskich twórców.

Jedną z najbardziej oczekiwanych propozycji jest wielki przebój francuskich kin, Królestwo zwierząt Thomasa Cailleya, który zdobył uznanie widzów we Francji i otrzymał aż pięć Cezarów, m.in. za najlepsze kostiumy, muzykę i efekty specjalne. Film opowiada o bohaterach muszących zmierzyć się z epidemią mutacji genetycznych zmieniających ludzi w zwierzęta, a w jednej z głównych ról występuje Romain Duris.

Po raz pierwszy na Przeglądzie pojawią się także dwa filmy animowane. “Mars Express. Świat, który nadejdzie” w reżyserii Jérémiego Perrina to dystopijna opowieść o detektywce i androidzie prowadzących śledztwo w sprawie zaginięcia studentki, natomiast “Wielka przygoda Niny” (reż. Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli) zapewni najmłodszym widzom pełne emocji poszukiwania skarbu w towarzystwie rezolutnego jeża.

Dla miłośników Fanny Ardant polecamy komedię “Do usług szanownej pani“, gdzie aktorka występuje u boku (mówiącego po francusku!) Johna Malkovitcha. Natomiast Virginie Efirze towarzyszy diaboliczny Melvil Poupaud w głośnym filmie Valérie Donzelli “Tylko my dwoje“, który zdobył Cezara za najlepszy scenariusz adaptowany.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, aby zanurzyć się w świat francuskiego kina podczas 15. edycji Przeglądu Nowego Kina Francuskiego!

Więcej informacji już wkrótce na naszym profilu i stronie www.pnkf.institutfrancais.pl