Ryanair pnie się na wyżyny! Linia lotnicza nr 1 w Europie i w Polsce ogłosiła otwarcie swojego drugiego hangaru we wrocławskim Aircraft Maintenance Service (WAMS), demonstrując tym samym silne zaangażowanie w przemysł lotniczy w regionie.

Inwestycja opiewająca na kwotę 25 milionów euro pozwoli stworzyć aż 300 nowych miejsc pracy, zwiększając tym samym zatrudnienie do 550 osób w WAMS, w tym wielu wysoko wykwalifikowanych inżynierów i mechaników lotniczych.

Firma WAMS, założona w 2017 roku, zajmuje się serwisowaniem i konserwacją samolotów floty Ryanair podczas okresu zimowego. Dzięki otwarciu drugiego hangaru, firma będzie teraz w stanie obsłużyć nawet do 4 samolotów jednocześnie, co zdecydowanie zwiększy jej możliwości w zakresie inspekcji samolotów.

Nowy hangar we Wrocławiu zapewni:
– Drugi hangar w ramach Wrocław Aircraft Maintenance Service (WAMS)
– Inwestycja o wartości 25 milionów euro
– Stworzenie 300 nowych miejsc pracy (łącznie 550)
– Możliwość serwisowania 4 samolotów jednocześnie
– Impresywną powierzchnię 8300m2, równoważną ponad 6 basenów olimpijskich

Ryanair kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwój i inwestycje we Wrocławiu, dodając 2 nowe trasy do Dubrownika i Marsylii w swojej największej historii rozkładu lotów obejmującej teraz 43 trasy. Aby wesprzeć ten rekordowy rozkład lotów, Ryanair dostarczy dodatkowy samolot na lato w ramach siatki S’24, zwiększając tym samym całkowitą flotę wrocławskiego lotniska do 5 maszyn i wspierając ponad 2000 miejsc pracy w regionie.

W celu uczczenia rekordowego rozkładu lotów w sezonie S24 oraz wprowadzenia 2 nowych tras, Ryanair uruchomił 3-dniową wyprzedaż miejsc w cenach od 79 zł, dostępną wyłącznie na stronie internetowej www.ryanair.com/pl.

Eddie Wilson, CEO firmy Ryanair, podkreślił, że otwarcie drugiego hangaru we Wrocławiu jest dowodem na stałe zaangażowanie linii lotniczej w rozwój regionu. Inwestycja nie tylko zwiększy możliwości serwisowe, ale także wesprze wzrost gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy. Jest to kolejny krok w stronę modernizacji infrastruktury lotniczej w Polsce i dostosowania jej do rosnącej floty linii Ryanair.

Źródło: Biuro Prasowe Ryanair