Już od ponad dwóch dekad miłośnicy żeglarstwa z całego świata zjeżdżają się do Rijeki, aby uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu jakim jest Fiumanka. Tegoroczna, 25. jubileuszowa edycja Fiumanki odbędzie się od 6 do 16 czerwca i zapowiada się być najlepsza dotychczas.

Ulice Rijeki będą pełne różnorodnych wydarzeń, a uczestnicy mogą liczyć nie tylko na emocjonujące regaty, ale także na bogaty program sportowy i kulturalny. Niezwykle istotną częścią Fiumanki są także regaty mediów, które wprowadzają wydarzenie na szeroki ekran.

Nowością tegorocznej edycji będzie udział europejskiej sieci dziesięciu uniwersytetów YUFE w regatach studenckich, które otworzą Fiumankę. Poza tradycyjnym Festiwalem Dnia Studenta, zaplanowane są także regaty Uniwersytetu w Rijece.

Całe wydarzenie zakończy SUP Fiumanka, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnych regatach, również dla najmłodszych. Fiumanka to nie tylko regaty, ale także okazja do promowania sportu żeglarskiego oraz regionu Kvarner jako doskonałego miejsca na morskie przygody.

Wszystkich miłośników żeglarstwa zachęcamy do wzięcia udziału w Fiumance w Rijece, gdzie czeka ich niezapomniana przygoda w towarzystwie pasjonatów żeglarstwa! Więcej informacji na stronie https://fiumanka.eu/en/program-2024/

Źródło: Chorwacka Wspólnota Turystyczna