Zacznij lato na Maderze z Festiwalem Atlantyku. Już w czerwcu Madera zaprasza na obchody Festiwalu Atlantyku, niezwykłego wydarzenia kulturalnego, które przyciąga turystów i mieszkańców z całego świata. Festiwal nie skupia się tylko na pokazach fajerwerków, ale także na różnorodnych inicjatywach kulturalnych odbywających się na wyspie i na Porto Santo.

Obchody rozpoczynają się 1 czerwca spektakularnym pokazem sztucznych ogni, a kończą 22 czerwca w Funchal oraz 23 czerwca na Porto Santo. Muzyka i fajerwerki tworzą harmonijną atmosferę, określając początek i koniec tego wyjątkowego wydarzenia.

W trakcie Festiwalu odbywa się również Międzynarodowy Konkurs Sztucznych Ogni, podczas którego firmy pirotechniczne z Włoch, Francji i Anglii rywalizują o Atlantic Trophy, przyznawane przez jury, oraz Madeira Belongs to All Trophy, które zdobywa zwycięzca głosowania publicznego. Nagrody te dają możliwość prezentacji wygranych pokazów w Sylwestra.


Festiwal Atlantyku to nie tylko pokazy fajerwerków, ale także szereg wydarzeń kulturalnych, takich jak pokazy multimedialne, cyrki, występy artystyczne. Goście mogą także uczestniczyć w Tygodniu Sztuki Regionalnej, który oferuje różnorodne występy artystyczne, muzykę, taniec, śpiew i prezentacje filmowe.

Nie zabraknie także okazji do spróbowania lokalnej kuchni maderskiej, podczas wieczornych spotkań przy Praça do Povo.

Więcej informacji na temat Festiwalu Atlantyku znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej VisitMadeira. Zacznij swoje lato na Maderze w magiczny sposób!

Źródło: Biuro Promocji Turystyki Madery,  https://www.travel-advance.com/