Czym jest normobaryczna terapia tlenowa? To bezinwazyjna terapia polegająca na przebywaniu w hermetycznym, komfortowym pomieszczeniu o podwyższonym ciśnieniu i powietrzu wzbogaconym o dodatkowe pierwiastki.

Atmosfera wewnątrz komory to dla człowieka stan najbardziej sprzyjający zdrowiu i długowieczności: ciśnienie
atmosferyczne wynosi tu około 1500 hPa, skład powietrza wewnątrz komory to: tlen (aż do 40% objętości powietrza), dwutlenek węgla (1–2,5%) oraz wodór (0,5%), czyli aż do 10 tys. razy więcej niż poza komorą.

Wzrost ciśnienia atmosferycznego przyspiesza procesy regeneracji. Przebywanie w warunkach podwyższonego ciśnienia zwiększa zdolność produkcji komórek macierzystych, które zastępują uszkodzone komórki w organizmie.

Komórki macierzyste mają zdolność przekształcania się w dowolne komórki ciała. Gdy chorujemy, ulegamy urazom lub po prostu starzejemy się, nasze komórki ulegają zniszczeniu. Wtedy zastępują je komórki macierzyste. Atmosfera panująca w komorze normobarycznej przyspiesza namnażanie się komórek macierzystych w tempie od 100 do 300% większym już po jednej dwugodzinnej sesji.

Tlen jest podstawowym pierwiastkiem, bez którego nie możemy funkcjonować. Niestety powietrze, którym oddychamy, ma coraz więcej zanieczyszczeń, przez co zawarty w nim tlen jest trudniej przyswajalny i ciężej go w pełni wykorzystać. W warunkach podwyższonego ciśnienia podawany tlen wraz z odpowiednią mieszanką gazów ułatwia jego lepsze rozprowadzenie do wszystkich komórek organizmu.

Dwutlenek węgla w odpowiednim stężeniu pozwala na rozszerzenie naczyń krwionośnych i ułatwia „oddawanie” tlenu z krwi do komórek. Dzięki temu tlen w odpowiedniej ilości może dotrzeć we wszystkie rejony, do których w normalnych warunkach nie dociera. Dwutlenek węgla, występujący w komorze normobarycznej  w odpowiednim stężeniu, jest dla organizmu tak samo cenny i niezbędny jak tlen. W fizjologii zależność ta nazywana jest efektem Bohra. Wodór zaś jest skutecznym antyoksydantem, który neutralizuje nadmiar wolnych rodników.

Regularne korzystanie z terapii normobarycznej niesie ze sobą szereg korzyści zdrowotnych , wśród których wymienić można:
u lepszy i spokojniejszy sen,
u szybsza regeneracja organizmu,
u więcej komórek macierzystych,
u wyższa wydolność,
u lepsza kondycja skóry,
u spowolnienie procesów starzenia.

Normobaria Lux oferuje sesje w formacie dwugodzinnym oraz całonocnym. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do kontaktu telefonicznego.


Na hasło „Magazyn Świat” otrzymają Państwo dwugodzinną sesję w promocyjnej cenie 40 zł*.

NORMOBARIA LUX Warszawa,  
ul. Bakalarska 11,
tel.: +48 733 188 888,
www.normobarialux.pl