Turespaña i Turisme Comunitat Valenciana zachęcali do degustacji regionalnych specjałów w restauracji Belvedere w Warszawie. Ponad 120 przedstawicieli branży turystycznej wzięło udział w akcji promocyjnej, prezentującej bogactwo kulinarnych doznań regionu. Czy polscy smakosze pokochają hiszpańskie tapasy? Odpowiedź znajdziecie na stołach Wspólnoty Walencji!

Odkryj nieznane skarby Walencji! 
Czy wiesz, że region Walencji ma wiele do zaoferowania dla polskich turystów? Touroperatorzy i profesjonaliści z branży turystycznej mieli okazję poznać atrakcje tego hiszpańskiego regionu podczas warsztatów i prezentacji z udziałem przedstawicieli regionu. Odkryjcie razem z nami, dlaczego Walencja staje się coraz bardziej popularnym celem podróży!

Degustacja mistrzowskich tapas od gwiazd Michelin na Światowy Dzień Tapas walenckich!
Po prezentacji z okazji Światowego Dnia Tapas uczestnicy mieli okazję skosztować wyjątkowych tapas przygotowanych przez szefów kuchni wyróżnionych gwiazdką Michelin. Wśród nich znaleźli się m.in. Cristina Figueira z restauracji El Xato, Miquel Barrera z Cal Paradís oraz Maria José Martínez z Lienzo. Nie zabrakło także zwycięzcy Konkursu na Najlepsze Tapas we Wspólnocie Walenckiej 2024 r. Davida Sandína. To niezapomniane doświadczenie kulinarne uzupełniał sommelier Francisco Cano z El Xato. Czyż to nie brzmi jak prawdziwa uczta dla podniebienia?

Region Walencji – nowa polska ulubiona destynacja!
Co sprawia, że coraz więcej turystów z Polski wybiera właśnie ten region na swoje wakacyjne podróże? Zróżnicowana oferta kulturalna, wyśmienita kuchnia i doskonały klimat to tylko kilka z wielu powodów. W 2023 roku odwiedziło go aż 283 tys. Polaków, co oznacza imponujący wzrost o ponad 64% w porównaniu z rokiem poprzednim. Czy Walencja stanie się hitem turystycznym dla rodaków? Odpowiedź jest oczywista!

Więcej informacji: www.spain.info/pl/