W ramach uroczystej ceremonii VII. Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów, poprzedzonej Forum Turystyki Przyjazdowej i Krajowej – Kierunek Polska, poznaliśmy laureatów. Wydarzenie to odbyło się przy udziale Piotra Borysa, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Rafała Szmytke, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Turystyczne Mistrzostwa Vlogerów i Blogerów to coroczne wydarzenie organizowane przez Polską Organizację Turystyczną, które skupia kreatywnych vlogerów i blogerów. Ich celem jest promowanie krajowej turystyki oraz idei zrównoważonego transportu poprzez zaangażowanie influencerów zajmujących się tymi zagadnieniami. Uczestnicy rywalizują ze sobą poprzez publikowanie treści na temat każdego z 16 województw, inspirując Polaków do aktywnego spędzania czasu i poznawania ciekawych miejsc w kraju. Dodatkowo, blogerzy angażują swoich czytelników i widzów do promowania zdrowego trybu życia i ochrony środowiska.

Tegoroczni zwycięzcy to Karolina i Filip Mleczek z województwa małopolskiego, autorzy vloga „Pora na wycieczkę”, którzy zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło Angelice i Mateuszowi Grzegorzkowi z województwa lubelskiego, znani jako „My na szlaku”. Na trzecim miejscu uplasowali się Agnieszka i Mariusz Majewscy z kanału „AHOJ! Przygodo”, reprezentujący województwo lubuskie.

Dodatkowo, Kapituła konkursu wyróżniła ambasadorów województwa warmińsko-mazurskiego, Dorotę i Jarosława Kowalskich, autorów kanału „Szalone Walizki”. Nagrodę dodatkową w kategorii blog otrzymali Ewa i Rafał Zbrzeżni z województwa śląskiego, autorzy vloga Aktywni w Podróży. Natomiast nagrodę dodatkową w kategorii TikTok zdobyli Ela i Łukasz Tobiasz z vloga Endless Travel.

Serdecznie gratuluję laureatom, uczestnikom i współorganizatorom VII. Turystycznych Mistrzostw Vlogerów i Blogerów. Wszyscy wykonaliście wspaniałą pracę, która przyczynia się do promocji naszego kraju dzięki zaprezentowaniu pięknych, interesujących, a często zupełnie nieznanych jego zakątków. Większość z nas lubi podróżować i poznawać nowe piękne miejsca. Dzięki inicjatywie vlogerów i blogerów możemy przekonać się, że wcale nie musimy w tym celu wybierać się daleko poza granice Polski, bo wiele niezwykłych miejsc mamy u siebie, a możliwości ich poznawania są nieograniczone – powiedział Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Wszystkie prace konkursowe znajdują się na stronie: https://mistrzostwablogerow.polska.travel/.