Polska Organizacja Turystyczna ogłasza nabór do XXI edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Do 20 września br. trwać będzie etap regionalny, a laureatów poznamy w połowie listopada 2024 roku podczas uroczystej gali.

Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, innowacyjnych i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w Polsce, ich promocja oraz wsparcie inicjatyw regionalnych i lokalnych, które przyczyniają się do tworzenia nowych, polskich produktów turystycznych.

Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej są uznawane za najważniejsze w branży, stanowią rekomendację usług na najwyższym poziomie i podnoszą rangę produktu turystycznego, sprawiając, że staje się on rozpoznawalny zarówno w kraju, jak i za granicą.

Do konkursu można zgłaszać produkty turystyczne w kategoriach takich jak wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych, obiekt, szlak czy miejsce-obszar. Prawo zgłaszania kandydatur przysługuje m.in. Polskiej Organizacji Turystycznej, organizacjom turystycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, twórcom produktów turystycznych oraz podmiotom z branży turystycznej.

Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu mogą otrzymać różne rodzaje certyfikatów, takie jak Certyfikat POT, Złoty Certyfikat POT, Turystyczne Odkrycie Roku czy Certyfikat Internautów.

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafał Szmytke, podkreśla znaczenie konkursu i rosnącą atrakcyjność polskich produktów turystycznych, które zdobywają uznanie nie tylko w Europie, ale także na świecie.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne będą objęte programem promocyjnym POT. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie mniejszej niż 250 tys. złotych.
Terminy konkursu oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej POT. Zgłoszenia można dokonywać drogą online.

Regulamin konkursu: https://konkurs.pot.gov.pl/regulaminy/pot2024.pdf

Zgłoszenia: https://konkurs.pot.gov.pl/konkurs/

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna