Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie i Franciszkowe Łaźnie ruszyły z ofertą szytą pod polskich gości. To pierwsza tak wyraźna próba przyciągnięcia turystów znad Wisły do najsłynniejszego uzdrowiskowego regionu Czech. Czas na decyzję jest krótki, bo rabaty obowiązują tylko do 31 stycznia.
Uzdrowiskowe serce Czech
Kraj karlowarski, drugi po Pradze najchętniej odwiedzany region Czech, wciąż pozostaje dla Polaków białą plamą na mapie podróży. Stanowią oni tam mniej niż 1 procent turystów i zwykle pojawiają się tylko przejazdem. Najczęściej zaglądają do muzeum Becherovki w Karlowych Warach, rzadziej zostają na dłużej.
A szkoda, bo to właśnie tutaj bije ponad 500 źródeł leczniczych, a miasta uzdrowiskowe zachowały elegancję epoki belle époque. Region od lat inwestuje w nowoczesne podejście do leczenia i profilaktyki. Działa tu m.in. iLaB, pierwszy w Europie instytut badający realne efekty kuracji uzdrowiskowych.
Przerwana tradycja po 1989 roku
Po 1989 roku Polacy niemal zniknęli z czeskiego „podziemnego morza zdrowia”. Wnioski z zeszłorocznej wizyty studyjnej polskich lekarzy były jednak jednoznaczne. Czeskie uzdrowiska wyraźnie różnią się od polskich i świetnie sprawdzają się jako kierunek na tygodniowy pobyt łączący profilaktykę zdrowotną z kulturą.
OPEN POLSKA rusza z ofertą
W odpowiedzi na te obserwacje hotele w trzech uzdrowiskach przygotowały akcję OPEN POLSKA. W jej ramach oferowane są siedmiodniowe pakiety medical wellness obejmujące noclegi, pełne wyżywienie, zabiegi, konsultację lekarską i procedury lecznicze.
Pakiety medical wellness
Dzięki rabatom sięgającym 30–40 procent koszt dnia w czterogwiazdkowym hotelu może być porównywalny z ceną prywatnej wizyty u specjalisty w Polsce. To oferta przygotowana z myślą o Polakach, choć formalnie może z niej skorzystać każdy, kto poda hasło OPEN POLSKA.
65 rezerwacji, czas do 31 stycznia
Na dziś zarezerwowano 65 pobytów dla klientów z Polski, z terminami do końca maja 2026 roku. Promocyjna pula miejsc dostępna jest jeszcze w pięciu hotelach.
Spokojny test, duże nadzieje
– To dopiero początek i spokojny test – mówi Tomáš Zukal, dyrektor CzechTourism Polska. – Hotele w regionie mają wysokie obłożenie, ale goście z Polski są tu mile widziani. Chcemy sprawdzić, co ich przyciąga, a co zniechęca. Rezerwacje w ramach akcji OPEN POLSKA można składać tylko do 31 stycznia.
