Put in the Trash – gra słów, być może pozostałaby niezauważona, ale fresk na ścianie nie pozostawia wątpliwości co do przesłania autora…

Put in the Trash, fot. Paweł Wroński

Put in the Trash, fot. Paweł Wroński

Takie malowidło zdobi jedną ze ścian kwartału rozsypujących się domów w Favarze na Sycylii. Gwoli ścisłości, rozsypywały się one jeszcze w minionej dekadzie, od kilku lat jednak rewaloryzację łączy się tam z artystycznymi projektami. Farm Cultural Park nie jest przy tym jakąś zamknięta enklawą. Wręcz przeciwnie, każdy może wejść na jego teren. Mimo to jest niecodziennym miejscem, bo zapraszani przez właścicieli artyści mieszkają na miejscu i tworzą, realizując swoje najśmielsze nawet wizje – z dziedzin sztuki wszelakich.

Farm Cultural Park zajmuje zaledwie 7 podwórzy (sette cortili), ale pod względem koncepcji i podejmowanych tematów – od problemu mafii po wizje mody, to prawdziwy wulkan sztuki. Sztuki współczesnej, co docenił magazyn Vogue, tytułując w 2011 roku poświęcony temu miejscu artykuł na swoich łamach: „Enjoy Contemporary Sicily”. Nic dodać nic ująć!

INFO
www.farm-culturalpark.com