Jest takie miejsce na Sycylii, o którym wzdragałem się pisać. Nie dlatego, żeby było z nim coś nie w porządku. Wręcz przeciwnie to fantastyczne miejsce. Nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że wielu rodaków utknie tam, zamiast zwiedzać wyspę…

Dlaczego? Też pytanie. Sicilia Outlet Village to „miasteczko” 130 sklepów, z towarami po cenach obniżonych nawet o 70%. Butików słynnych marek, przeważnie włoskich firm, choć również międzynarodowych, poczynając od Armaniego, przez Gucciego i Hugo Bossa, na Versace i Ermenegildo Zegna kończąc. Słowem świat wielkiej mody oraz akcesoriów dla pań i panów, słynnych kosmetyków i wyrafinowanych używek. Przy autostradzie A19, łączącej Katanię z Palermo, oraz miastami Enna i Agrigento – zjazd: Dittaino-OUTLET exit. Zaledwie 20 minut jazdy samochodem z Enna, 40 minut z Catanii, 70 minut z Palermo, 90 minut z Agrigento, a najdalej z Trapani – 2 godziny 50 minut.

Butiki SOV są czynne w dni powszednie od 10:00 do 20:00, w weekendy i święta (z wyjątkiem świąt narodowych – 5 kwietnia i 4 maja) do 21:00.

Donosząc o tym miejscu, życzę przyjemnych zakupów, i… obyście nie stracili głowy 🙂

www.siciliaoutletvillage.it