23-24 maja 2015 roku
Muszyna – Amfiteatr Zapopradzie

Kolejny raz organizatorzy zapowiadają huczne rozpoczęcie prawdziwego lata!
O tym, jak wspaniale można odpocząć w Małopolsce, przekonają się wszyscy, którzy w weekend 23-24 maja przyjadą do Muszyny i wezmą udział w Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego.

Jak co roku, w czasie Inauguracji organizatorzy zapraszają na Szlak Architektury Drewnianej – jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Małopolski. Szlak przemierzać będzie można na rowerze w czasie rajdu rowerowego, a także podczas wycieczek autokarowych. Na turystów czeka wpisana na Listę UNESCO cerkiew w Powroźniku, a także świątynie w Dubnem, Leluchowie, Wojkowej, Tyliczu i Muszynce. Ci, którzy zdecydują się zostać w Muszynie, podziwiać będą mogli drewniane szlakowe cerkiewki na wystawie w Muzeum Regionalnym „Państwa Muszyńskiego”.Na wszystkich przy amfiteatrze Zapopradzie czekać będą stoiska regionalnych wystawców oraz możliwość degustacji lokalnych przysmaków. Będzie można spróbować jazdy konnej, łucznictwa, wziąć udział w zajęciach fitness i zumby, zobaczyć pokaz ratownictwa, nauczyć się gry w tenisa, a nawet skorzystać z możliwości spływu Popradem pontonem lub kajakiem. Pokazy kulinarne, degustacje oraz zawody – samorząd kontra blogerzy kulinarni rozpoczną nową kampanię promocyjną Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej.Wieczorem koncertem Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego oraz Big Bandu Małopolskiego zainaugurujemy Festiwal „Muzyka Zaklęta w Drewnie” – cykl koncertów, które przez całe lato gościć będą w zabytkowych obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej.

Na wydarzenie wstęp wolny. Wiele atrakcji bezpłatnych, pozostałe za 50% ceny, a noclegi z rabatem nawet do 55%!

www.muszyna.pl
www.mot.krakow.pl

Zapraszają: Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna.PLAKAT 2015 INAUGURACJA

Muszyna – źródło wrażeń
Muszyna to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się kurortów uzdrowiskowych w Polsce. Z myślą o turystach, którzy pragną zaznać ciszy, spokoju i relaksu od pędu codziennego życia powstają tu kolejne ogrody – już odwiedzać można Ogrody Sensoryczne inaczej nazywane Ogrodami Zmysłów, a także Magiczny Ogród pełen posągów i rzeźb przedstawiających muzy i bogów z greckiego Panteonu, wkrótce planowane jest otwarcie Ogrodów Biblijnych. Szczególnym miejscem na planie Muszyny jest Zapopradzie – dawna dzielnica Uzdrowiskowa. Dzięki wykorzystaniu środków unijnych powstało tam Centrum Rekreacji i Sportu „Zapopradzie” z kompleksem odkrytych basenów, amfiteatr, pijalnia wód mineralnych, ścieżki rowerowe i spacerowe. Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna słynie jednak przede wszystkim ze znakomitych wód mineralnych. Ma tutaj swoją siedzibę aż osiem rozlewni wód mineralnych, których marki rozpoznawalne są w kraju jak i poza jego granicami.