Turcja nieustannie przyciąga turystów swoimi pięknymi plażami i tętniącymi życiem miastami. Teraz kraj ten stara się również przyciągnąć cyfrowych nomadów, oferując im nową platformę wizową – Digital Nomad GoTürkiye. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, cyfrowi nomadzi mogą łatwo rozpocząć proces składania wniosku o wizę do Türkiye.

Aby ubiegać się o wizę cyfrowego nomady do Türkiye, obywatele wielu krajów europejskich oraz USA, Kanady, Rosji i Ukrainy w wieku od 21 do 55 lat mogą skorzystać z tej platformy. Po spełnieniu określonych wymagań i otrzymaniu „Certyfikatu Identyfikacyjnego Cyfrowego Nomady”, należy kontynuować proces aplikacji w tureckich konsulatach lub centrach wizowych.

Aby uzyskać ten certyfikat, konieczne jest posiadanie ważnego paszportu, dokumentu potwierdzającego ukończenie studiów wyższych, oraz dokumentu potwierdzającego pracę jako cyfrowy nomada. Dodatkowo, należy udokumentować posiadanie miesięcznego dochodu w wysokości 3000 USD lub rocznego dochodu w wysokości 36 000 USD.
Dzięki nowej platformie wizowej, Turcja staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla cyfrowych nomadów szukających inspiracji i nowych doświadczeń.

Turcja jest idealnym miejscem dla cyfrowych nomadów
Turcja czeka na tych co szukają doskonałej infrastruktury informatycznej, dogodnych lokalizacji oraz zaawansowanych systemów bankowych i płatniczych. Dzięki wprowadzeniu wizy dla cyfrowych nomadów (Digital Nomad Visa), podróżujący mają możliwość przedłużenia swojego pobytu w tym kraju i korzystania z wszystkich udogodnień, jakie oferuje.

Dzięki szybkiemu internetowi i doskonałej łączności komórkowej, cyfrowi nomadzi mogą pracować efektywnie z największych miast w Turcji, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dodatkowo, piękne krajobrazy, bogata kultura i tradycje tego kraju stanowią inspirację dla wielu podróżników.

Stambuł – pełna energii metropolia
Stambuł to pełna energii metropolia, w której spotykają się różne kultury i cywilizacje. To miejsce, gdzie zarówno wielkie korporacje, jak i małe start-upy znajdują swoje miejsce. Dzięki doskonałej infrastrukturze transportowej, łagodnemu klimatowi i nowoczesnym przestrzeniom do pracy, Stambuł przyciąga specjalistów z całego świata.

Można tu podziwiać spektakularne widoki, pracując zdalnie w kawiarniach, parkach, biurach coworkingowych lub w komfortowym zakwaterowaniu. Wielowymiarowy dynamizm miasta, jego zabytkowe budowle, wydarzenia kulturalne i bogata scena artystyczna sprawiają, że praca zdalna w Stambule staje się czymś wyjątkowym. Do tego dochodzi jeszcze wyśmienita kuchnia, która zachwyca każdego, tworząc przyjazną atmosferę dla turystów i specjalistów pracujących zdalnie. Stambuł to miejsce, które zawsze ma coś ciekawego do zaoferowania.

Izmir – unikalne połączenie historii i nowoczesności
Izmir, znane jako jedno z najbardziej fascynujących miast w Turcji, zostało wybrane przez renomowane wydawnictwo Lonely Planet jako jeden z najlepszych kierunków podróży na rok 2024. To miejsce, które stanowi doskonałe połączenie historii i nowoczesności, przyciąga zarówno turystów, jak i cyfrowych nomadów.

Znajdujące się nad Morzem Egejskim miasto oferuje szeroką gamę opcji zakwaterowania, dostosowanych do potrzeb współczesnych podróżników. Kuchnia egejska zachwyca smakiem, a unikalna tkanka miejska przenika atmosferę przeszłości z nowoczesnym stylem życia.

Oprócz samego Izmiru, wiele urokliwych miejscowości nadmorskich w tej prowincji również zapewnia dogodne warunki dla osób pracujących zdalnie. Nowoczesna infrastruktura pozwala na kontynuację pracy z każdego miejsca, a błękitne wody Morza Egejskiego zapewniają doskonałe miejsce do relaksu i regeneracji sił po intensywnym dniu pracy.
Nie ma wątpliwości, że Izmir to miejsce, które oferuje niezapomniane doświadczenia zarówno dla tych, którzy szukają odpoczynku, jak i dla tych, którzy chcą odkrywać fascynującą historię i dziedzictwo kulturowe tego regionu.

W regionie Muğli miejsce pracy połączysz z przyrodą i morzem
Muğla słynie z otwartości na współpracę z zagranicznymi pracownikami zdalnymi, którzy chcą połączyć pracę z relaksem w przyrodzie. Dostępne są tu liczne coworkingowe przestrzenie, które umożliwiają skupienie się na obowiązkach zawodowych, jednocześnie ciesząc się niezapomnianym krajobrazem i klimatem.

Dzięki dogodnemu połączeniu transportowemu i rozwiniętej infrastrukturze, praca zdalna w regionie Muğla staje się coraz bardziej popularna wśród profesjonalistów z różnych dziedzin. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na przeniesienie swojego miejsca pracy do tego uroczy regionu.

Dla wszystkich tych, którzy marzą o pracy w otoczeniu pięknej przyrody i bajecznych wakacyjnych krajobrazów, Muğla jest idealną destynacją. Zaskakująco bogate możliwości zarówno w zakresie pracy, jak i relaksu sprawiają, że praca zdalna w tym regionie może być prawdziwym spełnieniem marzeń.

Nieskończenie wiele atrakcji pod śródziemnomorskim słońcem w Antalyi
Antalya, serce Riwiery Tureckiej, to idealne miejsce dla cyfrowych nomadów, którzy szukają inspiracji i relaksu pod śródziemnomorskim słońcem. Znane jako raj na ziemi, Antalya oferuje niekończącą się listę atrakcji dla odwiedzających. Dzięki 300 słonecznym dniom w roku, długim plażom, starożytnym miastom i muzeom, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Luksusowe opcje zakwaterowania zapewniają komfortowy pobyt, a możliwość odkrywania starożytnych miast, takich jak Patara, Aspendos, Perge, Phaselis i Olympos, sprawia, że Antalya to prawdziwa kopalnia wiedzy historycznej. Można także podążać Szlakiem Licyjskim i św. Pawła, a wieczorem odpoczywać na plażach wyróżnionych Błękitną Flagą.
W Antalyi praca staje się przyjemnością, a codzienne obowiązki nabierają nowego, magicznego wymiaru podczas pobytu w tym uroczym miejscu. Turcja zaprasza wszystkich poszukujących wyjątkowego doświadczenia w otoczeniu pięknej przyrody i bogatej historii.

Źródło: Biuro prasowe Biura Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce